A tým | Hostouňští v sobotu přivítají Brozany

Na úvod přípravy se Hostouňští střetnou s účastníkem béčkové třetiligové skupiny Sokolem Brozany. Zápas je naplánován na sobotu 18. 7. v 10:30. Pro A mužstvo to bude první zápas na domácím hřišti po bezmála třičtvrtě roce. Přijďte nás podpořit ve startu do nové sezóny.

18. 7. 2020 (10:30) | Sokol Hostouň vs. SK Sokol Brozany

Hřiště: Stadion Vojtěcha Zeithamla - U Hřiště 307, Hostouň u Prahy 273 53

Představení soupeře

SK Sokol Brozany je fotbalový klub z Brozan nad Ohří, účastník ČFL. V Brozanech se počátky fotbalu datují již k době před 1. světovou válkou. Současný klub byl však založen až roku 1921 jako SK Brozany. Z počátku klub hrál pouze přátelská utkání, později se však stal součástí Severočeské župy, ve které se ve 30. letech dostal do II. třídy. Vrchol tohoto období přichází ve válečných letech 1940–1945, kdy se klub probojoval až do I.B třídy. Tam se klub udrží až do roku 1961, kdy klub postoupil do I.A třídy, ve které vydržel 7 let a poté sestoupil. Na této úrovni se klub pohyboval až do roku 1983, kdy přišel historický postup do krajského přeboru. V krajském přeboru se pohyboval vždy v lepší polovině a několikrát bojoval o postup do Divize a ten nakonec přišel v roce 1990. Tam klub působil do roku 1998, kdy klub opustilo několik sponzorů, a to vyústilo v sestup do krajského přeboru a v roce 2000 dokonce do I.A třídy.

V roce 2003 klub postoupil zpět do krajského přeboru, aby za dva roky opět sestoupil. To ale odstartovalo zatím nejúspěšnější období klubu. V roce 2006 klub postupuje do Krajského přeboru, následující rok 2007 se po 9 letech vrátil do divize a v roce 2015 se klubu povedl historický postup do ČFL. Tam klub vydržel pouze 1 sezónu a sestoupil do Divize, načež jí hned první rok po sestupu vyhrál a vrátil se do ČFL. ZDROJ

V loňské nedohrané sezoně byly Brozany ohroženy dalším sestupem, když jim po 16 odehraných kolech náleželo v „béčkové“ skupině ČFL poslední místo. Pozici nejlepšího střelce mužstva ročníku 2019/20 si vydobyl čtyřmi přesnými zásahy arménský útočník Davit Hovsepyan. Ten však v zimě odešel na zkušenou do slovenského třetiligového FK Slovan Duslo Sala.