20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

A tým | Hostouňští v Písku urvali cenný bod

V předehrávce 22. kola třetí nejvyšší soutěže Hostouňští nezklamali. Po jednokolové odmlce si dojeli do Písku pro cenou remízu, kterou ve druhém poločase vystřelil Miker.

Hostouňští na jaře již několikrát potvrdili, že se jim proti týmům z horní poloviny tabulky daří a po herní stránce jim taková utkání vyhovují. To se potvrdilo i v páteční předehrávce na půdě třetího týmu tabulky FC Písek.

I když hráči domácích po celé utkání potvrzovali svoji kvalitu, byli to Hostouňští, kteří v úvodní pětačtyřiminutovce byli nebezpečnějším mužstvem. Žádnou z nápaditých akcí však nedokázali proměnit v gólovou radost. Branky se jako první dočkali po naší chybě ve středu pole Písečtí v závěru první půle.

Jednobrankovou ztrátu dokázali hráči Sokola smazat krátce po přestávce. V 53. minutě se dokázal po centru Zahranychnyyho prosadit ve vápně Miker – 1:1! V dalším průběhu zápasu se hrál i nadále atraktivní fotbal, ale s přibývajícím časem přeci jen více tlačili na pilu domácí. Remízový stav nakonec zůstal díky pozorné obraně a hlavně výborným zákrokům Pančeva.

Utkání pohledem trenéra Dominika Rodingera

Podle mého názoru jsme v pátek večer viděli nadstandardní utkání třetí nejvyšší soutěže. Přispěl k tomu skvělý areál, stav hřiště a hlavně soupeř. Písek beru herně jako nejlepší tým ČFL, a to taky ukázal. My měli první poločas větší příležitosti ke skórovaní, ale do kabin se šlo po naší chybě ve středu pole za stavu 1:0 pro domácí.

V kabině jsem z kluků cítil velkou touhu se do hry dostat zpět, v tom vidím oproti podzimu velkou změnu, na což má vliv složení kluků v kabině. Dali jsme rychle branku ze situace, kterou v tréninku vůbec neděláme (pozn. dodává s úsměvem), …ale díky bohu za ní. Poté jsme se ale dostali pod velký tlak soupeře a museli odolávat jeho velké kvalitě směrem dopředu. Fantasticky nám zachytal Panči a penzum práce odvedl i David Štětka, který odehrál výborný zápas. Bod patří mezi ty šťastnější, protože soupeř hrál ve druhém poločase opravdu velmi dobře. Já jsem na kluky pyšný, že takový zápas dokázali dotáhnout do bodového zisku.

Soupeři a lidem, kteří přišli bych chtěl opravdu moc poděkovat. Hrát v pátek pod umělým osvětlením a na takovém place je asi nejlepší, co může fotbalistu na této úrovni potkat. Ať se Písku daří a my se jdeme soustředit na další velké utkání. Příští neděli přijede Slavie a touto cestou bych chtěl všechny pozvat. Přijďte se podívat na zápas a pomoc nám se porvat o tři body.

FC Písek vs. Sokol Hostouň 1:1 (1:0)

Sestava – Sokol: Pančev – Zahranychnyy, Miker (70. Barbara), Charvát K., Freisinger (83. Hucek), Januška (70. Dočekal), Štětka, Fotr (60. Vlasák), Hájek (60. Lička), Contreras, Neruda

16

I v dalším kole Hostouňští narazí na atraktivního soupeře. Prvního máje přivítají rezervu SK Slavia Praha (1. 5. 2022, 17:00).

Autor: Lukáš Horníček