A tým | Hostouňští si připsali další cenný skalp a jsou zase blíže k záchraně

Po postupu Sokola do ČFL v létě 2019 se často přemítalo téma pražských „S“ v Hostouni. Dlouho to ale vypadalo, že se snad nedočkáme. Podzimní los nás pokaždé poslal do Prahy a jarní zápasy rušil čínský bacil. Sparťané sice vzali před letošní sezonou kramle do druhé ligy, ale sešívaných jsme se přeci jen dočkali. A hned z toho bylo vítězství. O to se brankou z penalty postaral v úvodu druhého poločasu Tomáš Dočekal.

V neděli podvečer o nějakém počátečním oťukávání v úvodu zápasu nemohla být řeč. Zápas se dostal do plných obrátek od úvodních vteřin. Hosté z Vršovic, respektive z Horních Počernic, se dostali k ohrožení naší branky v podstatě po rozehrávce. Hostouňští kontrovali dvojím zakončením Jirky Janušky. Jeho první pokus zlikvidoval brankář hostí Sirotník, druhý pak skončil těsně vedle levé tyčky. V napínavé podívané pokračovaly oba týmy po celou úvodní pětačtyřiceti-minutovku. Nadějné pokusy Freisingera, Dočekala, ale i ty z kopaček hráčů soupeře, však zůstaly bez brankového vyústění. A když v závěru poločasu rozhodčí přehlédl evidentní faul v pokutovém území Slavie na Nerudu, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

V úvodu druhého poločasu došlo k dalšímu kontaktu v soupeřově šestnáctce. I když se na první dojem zdálo, že se tentokrát o nedovolený zákrok nejedná, rozhodl se rozhodčí penaltu nařídit. Tu proměnil s přehledem Tomáš Dočkal. V dalším průběhu, po vlivem jednobrankové ztráty, zvýšili Slávisté otáčky, ale bojovné a odhodlané mužstvo Sokola dokázalo zdárně vzdorovat výpadům sešívaných. A když přeci jen zelenobílá obrana propustila nějaký útok, mohla se spolehnout na jistého brankáře Pančeva. Útočnou aktivitu jsme ale nenechávali jen na soupeři a jejich branku ještě několikrát ohrozili. Ve velké šanci nejdřív přesně nezamířil Adam Fotr, těsně vedle branky skončil i dalekonosný pokus Andyho Zahranychnyyho. Zápas tak skončil nejtěsnější výhrou Hostouně 1:0.

Sokol Hostouň vs. SK Slavia Praha B 1:0 (0:0)

Sestava – Sokol: Pančev – Zahranychnyy, Miker (68. Vlasák), Charvát K., Freisinger, Januška (82. Pantić), Štětka, Fotr (68. Kubáň), Dočekal (76. Hájek), Hucek, Neruda (68. Barbara)

Branky: 51. Dočekal (pen.)

Žluté karty: Barbara - Samek

Jsem velmi rád, že jsem s trenérskými kolegy u historického okamžiku Sokola. Takhle parta kluků si to odmakala způsobem, že přišlo takto velké vítězství. Kdo se pohybuje ve fotbale, tak ví, jakou má Slavia kvalitu. Je to i obrovské vítězství pro naše kluky, co přišli ze Slavie, ať už je to Štéta, Vlasy, Kabi či Javi.

Hrozně těžko se mi mluví o individualitách, protože dneska vážně jeli kluci totální hranu svých možnosti a plnili do puntíku to, co jsme celý týden trénovali na soupeře. Ze srdce jim za to děkuji, protože pro takové dny se dělá fotbal. Vítězství věnujeme i divákům, kteří nás přišli v hojném počtu podpořit. Na konec chci ještě popřát Slavií hodně štěstí do dalších zápasů, ať nadále předvádí takto aktivní a náročnou hru.

Pondělí si kluci zaslouží volno, ale od úterý už plná hlava Rakovníka. Diky všem za krásný fotbalový zážitek …