A tým | Hostouňští sahali na Motorletu po třech bodech

Zápasy s Motorletem tradičně přinášejí vyrovnané a napínavé bitvy. A ne jinak tomu bylo i v sobotním zápase. Po bezbrankovém prvním poločase se v tom druhém dočkaly týmy po jedné vstřelené brance a zaslouženě si rozdělily body.

Hostouňští byli od začátku utkání velmi aktivní, ale velké šance počítali v prvním půli pouze domácí. Nejvíc musela hráče Motorletu mrzet situace ze 17. minuty, kdy během pár vteřin dvakrát nastřelili brankovou konstrukci a v závěru je vychytal Pančev. Že má hostouňský gólman dobře postavené tyče, se domácí přesvědčili i ve 22. minutě.

Ve druhém poločase zelenobílý k aktivitě přidali i výpady do šestnáctky soupeře a několikrát nebezpečně zahrozili. Odměnou jim byla první branka utkání v 65. minutě. Paradoxně však přišla v situaci, při které se hra odehrávala před naším pokutovým územím. Kombinaci dokázal skluzem narušit Hucek, míč se dostal k Mikerovi, který v nouzi odehrál na soupeřovu polovinu a o zbytek už se postarali sami hráči Motorletu. Přihrávka domácího Žaloudka na jistotu brankáři skončila k překvapeních všech přihlížejících v brance. Dlouho to vypadalo, že si Hostouňští vedení pohlídají, ale nakonec se Jinoničtí dočkali vyrovnání z kopačky Blažka v 83. minutě. Nervózní závěr již branku nepřinesl, a tak se oba týmy musely spokojit s dělbou bodu.

FK Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň 1:1 (0:0)

Sestava – Sokol: Pančev – Novák, Zahranychnyy, Kosík, Januška (46. Miker), Vlasák (61. Barbara), Kubáň, Fotr (77. Lička), Dočekal (61. Hájek), Hucek, Freisinger (88. Shkyria)

Branky: 83. Blažek - 65. Žaloudek (vlastní)

Žluté karty: Čepelák, Čejka, Hauer, Dolejš - Kubáň, Novák, Fotr, Hucek

První poločas byl z naší strany slabší. Hráli jsme moc dole, nezásobovali jsme útočníky správnými míči a když se nám to podařilo, tak ty nahoře to ztráceli. Proto měl soupeř i dvě šance, které skončily na tyči. My zahrozili jen jednou z rohu.

O poločase jsme udělali změnu jak herní, tak postavou. Chtěli jsme hru rozhýbat, takže šel Miky na pravé křídlo, kde jsme cítili, že je možnost se prosadit. Tah nám vyšel. Hráli jsme velmi dobře a hodně aktivně, což vyústilo ve šťastnou brankou. Poprvé za celý ročník se tak usmálo štěstí i na nás. Poté jsme měli další příležitosti, jejichž neproměnění mrzelo, protože by bylo po zápase. Hlavně Hájčusovo břevno. Naopak soupeř hru ještě víc zjednodušil a rval se do poslední minuty o vyrovnání. Nakonec se jim to povedlo po našem zaváhání v obraně, kdy jsme tam špatně vystoupili do hloubky. V záměru jsme měli ještě dvě velmi dobré standardní situace, ale myslím, že remíza je zasloužená pro oba týmy.

Motorlet je nepříjemný a zkušený tým. Bereme bod s pokorou a od pondělí se jdeme připravit na Králův Dvůr. Máme mu co vracet. Pevně doufám, že uděláme maximum pro to, ať už hrajeme na trávě. Bylo jasně vidět, že nám svědčí větší hřiště než malá umělka na Zličíně. Velké díky fanouškům, kteří přišli a gratulace klukům k výkonu. Makali, dřeli a bod je odměna.