29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Hostouňští prohráli s divizní Souší

Po třech týdnech přípravy si konečně zahráli zápas hráči prvního mužstva. V přípravném utkání s divizním týmem FK Baník Souš prohráli 1:2. Jedinou branku Hostouňských vstřelil Smékal.

Oproti poslednímu březnovému utkání na Motorletu vyslali trenéři Pihávek s Čurdou téměř jinou jedenáctku. V ní se objevili i čtyři hráči na testech (Konejl, Radler, Brandl a Ondřej Soukup). Naopak volno dostaly opory zelenobílých Marek, Trapp, Dosoudil a Lička.

I přes vyrovnaný průběh v první půli byli přeci jen nebezpečnější v soupeřově šestnáctce hráči Souše. Ve 37. minutě dokonce mohli jít do vedení, když dostali možnost zahrávání pokutového kopu. Ten sice brankář Soukup chytil, ale Baník se branky přeci jen dočkal krátce před přestávkou. Skóre utkání otevřel přesnou hlavičkou stoper Olejník.

Do druhé půle nasadili trenéři hned pět nových hráčů. Dva z nich se postarali v 53. minutě o vyrovnání. Brejcha převzal na vlastní polovině balon a po dvacetimetrovém úniku nabídl bezchybnou přihrávku Smékalovi, který se tváří v tvář brankáři hostí nemýlil. V dalším průběhu byli Hostouňští více na míči, ale další branku už nevstřelili. Naopak Souš se ještě jednou radovala. V 75. minutě se opřel do balónu Radoš takovým způsobem, že nedal Soukupovi šanci.

„Pro každého to bylo po třech měsících v teplém počasí trochu složitější. Soupeř byl výborný, zápasu to prospělo a my viděli, že musíme mužstvo posílit. Starší hráči tam samozřejmě chyběli a kdo říká, že to bez nich jde, tak nemá pravdu. Zejména klid ve hře nám chyběl. Z pohledu důrazu a ztrát míče zejména uprostřed hřiště hrajeme spíše dorostenecký fotbal a tohle se bude ve třetí lize trestat. Nebyli jsme souvisle pět minut před soupeřovým vápnem, chyběla střelba, častější standardky. Ale nelámeme nad nikým hůl, bude to lepší. máme na to ještě spoustu času, protože po středečním zápase s Duklou ještě bude odpočinek a pak už ostrá příprava,“ řekl k zápasu pro Kladenský deník trenér Martin Čurda.

Další přípravné utkání sehraje A mužstvo již o nadcházející středu (18:00) na hřišti Velké Dobré, kde se střetne s rezervou pražské Dukly.

Sokol Hostouň vs. FK Baník Souš 1:2 (0:1)

Sestava: Soukup P. - Zahranychnyy (46. Brejcha), Konejl, Krupička, Hovorka (46. Charvát) - Kabele (46. Lohoyda), Soukup O., Křižka, Radler - Brandl (46. Hájek), Vegricht (46. Smékal)

Branky: 52. Smékal

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová