24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

A tým | Hostouňští přišli o domácí neporazitelnost. Tři body si odvezly Domažlice

Fotbalisté Sokola Hostouň si v rámci 14. kola České fotbalové ligy připsali s mužstvem Jiskra Domažlice druhou prohru v sezoně a zkomplikovali si tak cestu k zisku titulu podzimního půlmistra.

Západočeši v Hostouni ukázali, proč jsou řazeni mezi žhavé favority na postup a přes desetibodové manko přehráli lídra soutěže 3:0, když všechny branky vsítili v úvodním dějství v rozmezí tří minut. O krále podzimu si to Hostouňští rozdají o následujícím víkendu v přímém souboji na hřišti druhé rezervy Slavie (12. 11. 2023, 10:15).

Sokol Hostouň vs. TJ Jiskra Domažlice 0:3 (0:3)

Sestava – Sokol: Pančev - Bízek, Křenek (59. Freisinger), Mládek (59. Klimenda), Januška (70. Kostka), Štětka, Fotr A. (46. Fotr O.), Etemike, Novák (46. Zahranychnyy), Charvát, Hucek

Branky: 29. Došlý, 30. Jedlička, 32. Mužík

Žluté karty: Fotr A., Freisinger, Klimenda - Fedak

Začali jsme dobře, měli jsme tam tři střelecké pokusy Huciho, Janyho a Křéni. Soupeř z Domažlic vsadil na velmi jednoduchý fotbal a nic nenasvědčovalo tomu, že se může přihodit něco takového, že dostaneme tři branky během čtyř minut. První branka byla úplně zadarmo, kdy Došlý byl sám mezi našimi třemi stopery a trefil to teda parádně. Druhý a třetí gól je z kategorie dorosteneckých chyb. To, co jsme tam předvedli za nedůrazy je ostuda. Celý týden se bavíme o tom, že přijede zkušený tým, který to bude chtít urvat a taky se stalo. My si to vyžrali a musíme si každý sáhnout do svědomí, zda jsme tam šli na hranici obětování se pro tým.

Druhý poločas jsme se snažili připravit hlavně na další týden, ať nejdeme na Slavií jak zbití psi. Měli jsme dvě 100% šance Bízy a Kostiče, bohužel ani jednomu se nepodařilo vstřelit branku. Domažlice vyhráli zaslouženě, zápas jim sedl. My naopak musíme popřemýšlet, zda jsme k tomu mohli či měli přistoupit jinak, protože tohle bylo hlavně co se týče důrazu a emocí velmi málo na to, že jsme mohli už dnes obhájit první místo. Máme stále vše ve vlastních rukách.

V neposlední řadě bych chtěl moc poděkovat divákům, kteří přišli. Klub ve spolupráci s kantýnou v tribuně udělal super akci a je vidět, že i sobotní termín, který koliduje s okolními týmy dokáže přitáhnout velmi zajímavou návštěvu. My toho využijeme a odpočineme v neděli, protože máme poměrně dost rozbitou sestavu a chceme udělat maximum pro to, abychom to konečně dotáhli do konce.