29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Hostouňští potřetí za sebou neinkasovali. Tři body vystřelil Hájek

Hostouňští v nedělní napínavé bitvě porazili nejtěsnějším rozdílem Admiru a po sérii třech vítězství v řadě se posunuli v tabulce do klidnějších vod. O vítězství rozhodl ve druhém poločase Štěpán Hájek.

Zápasy s Admirou nám dlouhodobě příliš nesedí. V rámci třetí ligy dokonce mužstvo z Kobylis patřilo k jedinému, kterému jsme doposavad nevstřelili jedinou branku. Že to ani v ndělním utkání nebude procházka růžovou zahradou, se potvrzovalo od úvodních minut. Vysoké nasazení a nepříjemný presink soupeře zapříčinil, že měli balon více na kopačkách. Snažení hostů, stejně tak domácích, však nevedlo v úvodní pětačtyřiceti-minutovce k přesnému zakončení, a tak se obě mužstva musela spokojit s poločasovou bezbrankovou remízou.

Druhý poločas probíhal v duchu toho prvního, ale s větší aktivitou domácího výběru. Přibylo více osobních soubojů a zápas se proměnil v bitvu o každý metr hřiště. V 63. minutě vše rozkousl, po dvou minutách na hřišti, Štěpán Hájek. Po autovém vhazování Andyho se k míči dostal Barbara, který ostrým centrem vyzval ke skórování právě Hájka - 1:0! V dalším průběhu hráči Admiry zatlačili na pilu, ale Hostouňští si nejtěsnější vedení, i díky pozorné obraně a několika výborným zákrokům brankáře Pančeva, pohlídali.

Sokol Hostouň vs. FK Admira Praha 1:0 (0:0)

Sestava – Sokol: Pančev – Zahranychnyy, Lička (61. Contreras), Charvát, Freisinger, Štětka, Kubáň, Fotr (69. Miker), Dočekal (61. Hájek), Barbara (69. Vlasák), Hucek (76. Novák)

Branky: 63. Hájek

Žluté karty: Hucek, Zahranychnyy – Trajhan, Skalický, Herc

Získaných bodů si velmi vážíme. Kdyby byl první poločas 0:3, tak se nemohl nikdo divit. My se modlili, ať skončí poločas a můžeme si říct  věci ke hře, a hlavně k přístupu. Apeloval jsem na hráče, abychom nehazardovali s prací, kterou jsme předtím odvedli.

Druhý poločas z naší strany už byl kvalitnější a bojovnější. Chtěli jsme vyhrát, a to se nám i s kusem štěstí podařilo. Admira měla své příležitosti, které neproměnila. Na jaře patříme s počtem nasbíraných bodů k nejlepšímu mužstvu soutěže a z toho důvodu mě moc mrzí návštěva. Kdyby nebylo kluků z béčka, tak je na stadionu ticho, jak v kostele. Moc jim za to díky, protože právě jim bych chtěl toto vítězství věnovat.