1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

A tým | Hostouňští pokračují ve vítězném tažení. Jízdu Sokola tentokrát odnesla Slavia

Hostouňský zázrak nekončí. V osmém kole České fotbalové ligy potvrdili fotbalisté Hostouně roli papírového favorita, když na domácím hřišti udolali karlovarskou Slavii 2:0. V čele třetiligové tabulky drží i nadále bez ztráty bodu vedoucí pozici.

Cesta Sokola za osmou výhrou v sezoně však byla hodně trnitá. Hostouňští byli sice od samého začátku pánem na hřišti, ale téměř po celou dobu zápasu naráželi na dobře stavěnou karlovarskou hradbu. Ta nakonec povolila v 77. minutě po nápadité přihrávce Diega a zakončení Etemikeho. V 88. minutě pak dal razítko na tříbodový zisk Kostka, jenž se dokázal prosadit jen pár vteřin poté, co přišel na hřiště.

Sokol Hostouň vs. FC Slavia Karlovy Vary 2:0 (0:0)

Sestava – Sokol: Pančev - Bízek, Paulizzi (61. Fotr A.), Křenek, Mládek (61. Zahranychnyy), Charvát, Štětka, Etemike, Siqueira (87. Kostka), Hucek (76. P. Junior), Neruda (61. Klimenda)

Branky: 77. Etemike, 88. Kostka

Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Hlavně z důvodu, že Vary nebudou chtít hrát nějaký extra fotbal, budou kousat, bránit a čekat na standardky či autové vhazování, které mají fakt nebezpečné. V prvním poločase jsme měli tři šance, bohužel nám tam nic nespadlo. O přestávce jsem klukům říkal, že je potřeba být nadále trpělivý, udržet nulu a čekat na šanci. Přišla, …a Graham to vyřešil parádně, pak nás svým premiérovým gólem uklidnil Kostič a mohli jsme tak slavit osmou výhru v řadě.

Zda zápasu něco uškodilo, tak termín. Je to hrozná škoda. Pokud budeme hrát zápasy v čase, kdy se hraje hokej Kladno - Sparta a následuje fotbalové derby, tak se nemůžeme divit, že na nás nikdo nepřijde, i když jsme první. Tohle je chyba, protože fotbal hrajeme pro lidi. Ještě, že máme velké rodiny, ty jsou nám věrni a chodí na každý zápas. Takže jim patří velké díky, stejně jako fanouškům Varů. Bez nich by to dnes byla reklama na ticho.