A tým | Hostouňští po bitvě prohráli se Slavií

Po dvouměsíční odmlce dnes odehráli utkání hráči A mužstva. V rámci přípravy na opětovné rozběhnutí soutěží zavítali do Xaverova, kde se střetli s výběrem staršího dorostu pražské Slavie.

Utkání začali lépe domácí a svou aktivitou se probojovali i k první brance. Ve 13. minutě se prosadil Horský, který z hranice velkého vápna prostřelil několik hráčů v zelenobílém, včetně brankáře Tetoura. V následných minutách se začali osmělovat i Hostouňští a vypracovali si několik šancí k vyrovnání. Ve velké příležitosti nedokázal prostřelit domácího brankáře Hájek. Stejně tak o pár minut později Dostál. Následně se dostal k zakončení i stoper Dosoudil, ale jeho pokus skončil pouze v náručí brankáře červenobílých. A když neuspěl v závěru první pětačtyřicetiminutovky ani Marek a ve druhé šanci Hájek, skončil první poločas těsným vedením domácích.

Do druhého poločasu obměnil trenér Rodinger střed pole a do útoku vyslal čerstvou dvojici Brandl – Kulhavý. A právě Kulhavý dokázal srovnat brankový účet v 57. minutě, když dokázal využít přesný centr Pavlíka. Radost se však o pár minut později opět stěhovala k soupeři - 2:1. Vzápětí byl druhému vyrovnání blízko Hovorka, který se po krásné akci dostal až tváří tvář slávistickému brankáři. Ten však časným vyběhnutím brance zabránil. V 73. minutě domácí opět udeřili a navýšili skóre na 3:1. Na výsledku nic nezměnily ani dvě tutovky Hostouňských ze závěru zápasu.

Máme za sebou po dvouměsíční pauze utkání, na které jsme se všichni těšili. Slavia nastoupila s mladým týmem. Čekali jsme velmi náročný fotbal. A to se potvrdilo. Červenobílí hráli velmi aktivně, napadali nás vysokým presinkem a prakticky nám nedali vydechnout. Nám trvalo deset minut, než jsme si zvykli na velké hřiště, a trošku i jiný způsob hry. Ze začátku nám Slavia dělala problém hlavně s dobrým otáčením hry přes jejich dva stopery. Museli jsme malinko upravit některé věci ve hře a donutit soupeře k jednodušší hře. To se nám povedlo a postupem času jsme měli ve hře velmi zajímavé okamžiky a hlavně šance.

I druhý poločas byl z naší strany velmi slušný, hlavně Brandl vpředu byl velmi nepříjemný pro obranu soupeře. Z jeho dvou centrů jsme měli dvě gólové šance. Hovorka dokonce šel sám na bránu. Nakonec však soupeř, vždy po naší šanci, udeřil dvakrát na druhé straně.

Výsledné skóre není dobré, ale vnitřní pocit si odvážíme pozitivní. Myslím, že to byl spíše remízový zápas, protože jsme měli hlavně ve druhém poločase tři-čtyři ložené šance, ale mladý slávistický brankář chytal fantasticky. Pro nás to byla výborná prověrka se skvělým soupeřem. Takové zápasy naše mužstvo posune dál. Společně se budeme modlit, abychom mohli ještě za týden hrát s Duklou a poté si užít svátky. Nakonec bych chtěl pochválit oba týmy, protože vzali zápas jako přípravné utkání, a ne přátelské. V zápase bylo vidět vše, co si trenér přeje. Takže děkuji soupeři za možnost odehrát tento zápas a gratulujeme mu k vítězství.

SK Slavia Praha U19 vs. Sokol Hostouň 3:1 (1:0)

Sestava: Tetour - Konejl, Dosoudil (61. Marek), Charvát - Hovorka, Marek (46. Brejcha), Soukup (46. Zahranychnyy), Dostál (61. Soukup), Pavlík - Kabele (46. Kulhavý), Hájek (46. Brandl)

Branka: 57. Kulhavý