A tým | Hostouňští na závěr podzimu vyhráli v Příbrami

V posledním utkání podzimu Hostouňští zvítězili na půdě rezervy prvoligové Příbrami 1:0.

Pro Hostouňské nezačalo utkání vůbec dobře. Hráči obou mužstev se ještě nedostali do „provozní teploty", když se střetl domácí brankář Melichar s Laušmanem. Hostouňský útočník byl hned střídán a odvezen sanitkou do příbramské nemocnice. „Je to těžké zranění kolena po nezaviněné srážce. První odhady mluví o menisku, ale teprve uvidíme. Vencovi každopádně držíme palce,“ uvedl ke zranění trenér Ivan Pihávek.

Ani další průběh prvního poločasu nebyl pro hráče Hostouně příliš šťastný. Příbramská rezerva, doplněna během probíhající reprezentační pauzy o několik hráčů prvního týmu, několikrát nápaditými akcemi nebezpečně zahrozila. Většina útoků domácích však skončila u hostouňské obrany, anebo tým podržel skvělými zákroky brankář Czehowsky. I jeho zásluhou se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase už tolik nápaditého fotbalu domácí nenabídli. Naopak Hostouňští se bojovností a rychlými přechody dostali několikrát k zajímavému zakončení. Po jednom takovém útoku se nakonec dočkali úvodní branky. V 57. minutě využil nepřehledné situace ve vápně domácích Lohoyda. Jeho střelu sice dokázal zblokovat domácí obránce Mezera, ale k radosti Hostouňských tak nešťastně, že míč skončil v síti. V závěrečné třicetiminutovce Sokolové předvedli, jak se bojuje o „záchranářské“ body a vzorovým přístupem si dokráčeli pro důležité vítězství.

„My ten zápas chtěli vyhrát, dát do toho všechno. A nakonec se povedlo i s dávkou štěstí. Přece jen proti nám stál vysoce trénovaný tým, to je prostě znát. Problémy jsme měli hlavně v úvodu, ale postupně jsme se s hrou Příbrami srovnali a nakonec si kluci mohou užít příjemnou rozlučku,“ zhodnotil utkání pro Kladenský deník Ivan Pihávek.

1. FK Příbram B vs. Sokol Hostouň 0:1 (0:0)

Sestava: Czehowsky - Antl, Trapp, Dosoudil, Charvát (72. Hovorka) - Kabele, Marek, Šustr, Lohoyda (68. Kolmistr) - Baratynskyy (90. Vašák), Laušman (2. Hájek, 87. Zahranychnyy)

Branky: 57. Mezera (vlastní)

Žluté karty: Jelínek, Kilián, Ptáček - Antl, Kabele