A tým | Hostouňští na Vyšehrad nevyzráli

Venkovní bilance bez výhry na soupeřových hřištích trvá. S Vyšehradem Hostouňští prohráli 1:3. Jedinou branku utkání vstřelil Hájek.

V úvodu utkání Hostouňští bojovali nejen s výborným nástupem domácích, ale i s umělou trávou, na které Šemíci své domácí utkání hrají nedaleko Kongresového centra a pevnosti nesoucí jméno klubu. Po celý první poločas soupeř diktoval tempo hry a připsal si několik nadějných příležitostí ke skórování. Když už to začalo vypadat, že zelenobílí přežijí první pětačtyřiceti-minutovku bez inkasované branky, udeřil krátce před přestávkou Kubeš.

Ve druhém poločase už se hráči Sokola dostávali více do hry a odměnou jim bylo vyrovnání v 70. minutě z kopačky Hájka. Radost z dobrého výsledku však trvala pouze necelé dvě minuty. Vedení vrátil na stranu Šemíků Vaněk. Závěr utkání si zkušené mužstvo Vyšehradu pohlídalo a v samém závěru utkání udeřilo potřetí.

FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Hostouň 3:1 (1:0)

Sestava - Sokol: Tetour - Pavlík, Zahranychnyy (84. Gajdošík), Kosík, Hucek, Charvát, Vlasák, Kubáň (76. Mentberger), Hájek, Hovorka (60. Neruda), Dostál (60. Soukup)

Branka: 42. a 90.+1 Kubeš, 71. Vaněk - 70. Hájek

Těžký zápas na bohužel nefotbalovém povrchu. Na tak staré umělé trávě jsem nehrál hodně dlouho a bylo vidět, že prvních deset patnáct minut jsme si museli zvykat. Není to výmluva, jen možná taková řečnická otázka, …zda není ostuda, že se na takové UMT ještě fotbal hraje na úrovni třetí nejvyšší soutěže. Domácí nás zatlačili svými křídelními akcemi, a hlavně Drobílek ukazoval svojí extratřídu na úrovni ČFL. Přečkali jsme dvě šance domácích a mohli naopak udeřit my, ale Vlasy svojí gólovou šanci hlavou neproměnil, respektive jsme z vyložené šance ani netrefili bránu. Hra se vyrovnala, my byli ti, kteří chtěli tvořit a soupeř čekal na rychlé protiútoky anebo skvěle zahrávané rohové kopy. Bohužel tři minuty do poločasu jsme dostali zbytečnou branku, kterou ale domácí díky svým kvalitám vyřešili až do prázdné branky.

Druhý poločas byl opět herně vyrovnaný, ale více šancí měli domácí. Celý zápas nás držel Tety, když nám dával větší a větší šanci na zisk bodu. K tomu jsme měli blízko, když po hezké akci dával na hranici sebeobětování Hájčus na 1:1. Bohužel jsem nedokázali entuziasmus ze vstřelené branky využít a naopak hned za minutu po dvou rohách za sebou inkasovali další naprosto zbytečnou branku. Měli jsme ještě dvě příležitosti na vstřelení branky, jenže jsme nevyřešili finální fázi a tak nás soupeř potrestal v době, když jsem už hráli vabank. Vyšehrad bude ztrácet body jen když bude chybět někdo z trojice Vandas, Suchan nebo Drobílek. Gratuluji soupeři k vítězství.

Aktuální týden si Hostouňští zpestří přípravným utkáním proti rezervě Bohemians Praha (8. 9., 17:00). V neděli se pak vrátí na třetiligové kolbiště. V domácím klání vyzvou Písek (12. 9., 16:00).