29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Hostouňští na úvod přípravy zdolali Brozany

V prvním přípravném utkání změřila Hostouň síly s účastníkem druhé skupiny ČFL Sokolem Brozany. Díky brankám Kabeleho a Konejla z úvodu utkání zvítězili Hostouňští 2:1.

Úvod zápasu patřil jednoznačně zelenobílým a hned ve 12. minutě dokázali využít první vážnější šance. Na půlce hřiště sice po špatné rozehrávce nabídl soupeři míč Kabele, ale následně ho vybojoval zpět a po samostatném úniku na brankáře dokázal nekompromisně zakončit. Kabele byl i u druhé branky o dvě minuty později, když přesně zahraným rohem vybídl ke skórování stopera Konejla. V závěru poločasu se dočkali branky i hosté a snížili na jednobrankový rozdíl.

Ve druhém poločase si Brozany vypracovaly několik nebezpečných střeleckých příležitostí, ale proti druhé brance v naší síti byl gólman Mařík, který je v Hostouni na testech z plzeňské Viktorky. V závěru utkání mohli přidat pojišťující branku Hostouňští. Střelecké pokusy Vegrichta však skončily těsně vedle brankové konstrukce.

Příští přípravné utkání je na programu příští sobotu 25. 7. (10:30) v Hostouni. Soupeřem nám bude divizní suverén loňské sezóny SK Český Brod.

Sokol Hostouň vs. SK Sokol Brozany 2:1 (2:1)

Sestava - Hostouň (1. poločas): Mařík - Zahranychnyy, Konejl, Trapp, Charvát - Kabele, Soukup, Brejcha, Lohoyda - Smékal, Hájek

Sestava - Hostouň (2. poločas): Mařík - Zahranychnyy, Konejl, Krupička, Charvát - Tseber, Kulhavý, Brejcha, Radler - Vegricht, Brandl

Branky: 12. Kabele, 14. Konejl

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová