4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

A tým | Hostouňští doma padli. Velikonoční body má Povltavská

Návrat na domácí hřiště Hostouňským zhořkl. O osudu utkání rozhodly začátky poločasů, kdy v tom prvním hráči Sokola nepřetavili v branku své velké šance. Naopak hosté ze Štěchovic po přestávce dvakrát udeřili, a nakonec si zaslouženě odvezli všechny body za vítězství 3:0.

Zelenobílí byli v první pětačtyřicetiminutovce po většinu času lepším mužstvem a dostali se i k velkým šancím. Ty však zůstaly bez využití, a tak se šlo do kabin za bezbrankového nerozhodného stavu. Do druhého poločasu naopak vstoupili lépe hosté. Za svoji aktivitu byli odměněni po deseti minutách hry, kdy se prosadil povltavský Kozák. A o chvilku později bylo ještě hůře, když dvoubrankový náskok zařídil štěchovickému výběru Mareš. Hostouňští v závěru utkání sice soupeře zatlačili na jeho polovině, poslední slovo si však vzal opět Mareš a svou druhou brankou v utkání zpečetil Sokolu vysokou porážku 0:3.

Sokol Hostouň vs. Povltavská FA 0:3 (0:0)

Sestava – Sokol: Pančev – Bízek, Křenek (70. Kokeš), Charvát (70. Čížek), Januška (65. Paulizzi), Klimenda (65. Mládek), Fotr, Etemike (65. Venancio), Siqueira, Hucek, Egbe

Branky: 56. Kozel, 60. a 92. Mareš

Žluté karty: Hucek - Jakobovský, Drobílek

Utkání pohledem trenéra Dominika Rodingera

Dnešní utkání rozhodly začátky obou poločasu. První dvacetiminutovka, kde jsme nedali tři stoprocentní šance, …tam jsme měli soupeři výsledkově utéct. Ale naši útočníci bohužel nedokážou trefit branku i z té nejjasnější situace. Hrozně by nám to rozvázalo ruce, uvolnili bychom se a celkově by z nás spadla nervozita. První poločas byl jasně v našich rukách. Ale to, co se stalo na začátku druhého poločasu si nedokážu vysvětlit. Mluvili jsme o přestávce v kabině o tom, že se teď rozhodne, jakým způsobem se zápas bude vyvíjet. PFA na nás nalezlo, my se opět neponaučili a místo toho, abychom hru na chvíli zjednodušili, tak si to děláme těžší a těžší. Vyjdou z toho dvě branky soupeře. PFA si za druhý poločas, i když jsme si opět vytvořili jasnou gólovku do prázdný brány, zasloužila vyhrát. Upřímně jim gratuluji a držím palce do dalších jarních bojů. My máme před sebou velký kus cesty, přijdou určitě dost značné změny v sestavě a musíme se z toho společně vyhrabat.

Omlouvám se fanouškům, že jsme jim nebyli schopni zpříjemnit Velikonoce a užíit si hezké svátky. Přes to všechno bych jim chtěl moc poděkovat za podporu a snad se uvidíme na dalším domácím utkání.