29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Hostouňští doma padli s Příbramí

Hostouňští v předposledním utkání podzimní části sezony nezvládli vstup do utkání, když dovolili soupeři v úvodní dvacetiminutovce čtyřikrát skórovat. V druhém poločase se rvali o nemožné, ale na víc než snížení na 3:4 to nestačilo. Za domácí se dvakrát prosadil Dočekal, jednou Gajdošík.

Fanoušci, kteří dnes přišli na stadion Vojtěcha Zeithamla se zpožděním, si museli při pohledu na světelnou tabuli několikrát promnout oči. Na ní totiž svítil již v 21. minutě nelichotivý stav 0:4.

Skóre otevřel ve 3. minutě utkání Vlček. Ve 13. minutě se prosadil Vott a o pár chvil později upravil na tříbrankový rozdíl Gabriel. Ten i uzavřel černou dvacetiminutovku Hostouně, když svou druhou brankou zvyšoval na 4:0. V dalším průběhu úvodní části se opaření domácí přeci jen začali dostávat do hry. Žádná z akcí však neměla brankové parametry. Hosté se v prvním poločase ještě jednou přihlásili o slovo. Velkou šanci naštěstí zastavila branková konstrukce.

Do druhého poločasu vyslali trenéři čerstvou krev v podobě Hájka a Mejdra. A právě druhý jmenovaný si ve 48. minutě vykoledoval penaltu, kterou s přehledem proměnil Dočekal. Ex-příbramský útočník se prosadil ještě jednou v 55. minutě, když dokázal zužitkovat centr Andyho a zvedl tak hostouňské akcie v utkání. Hostouňští ucítili naději, ale pevná příbramská obrana dlouho odolávala. Kontaktní branky se nakonec dočkali z kopačky Gajdošíka. Bohužel na víc už nezbylo moc času a domácí Sokol musel po divokém průběhu zkousnout druhou domácí porážku v řadě.

Sokol Hostouň vs. 1.FK Příbram B 3:4 (0:4)

Sestava - Sokol: Tetour – Pavlík (28. Shkyria), Zahranychnyy, Kosík, Hucek, Charvát, Vlasák (46. Hájek), Kubáň (72. Gajdošík), Hovorka (46. Mejdr), Dočekal, Kabele (28. Mentberger)

Branky: 48. (p) a 55. Dočekal, 88. Gajdošík – 3. Vlček, 13. Vott, 14. a 21. Gabriel

Žluté karty: Kosík

K tomu, co jsme předváděli prvních 30 minut, se vyjádřit nemohu. Nebudu nikdy pranýřovat hráče skrz text či média. Beru na sebe, že jsem bohužel netrefil sestavu, která šla hrát první poločas. Co se týče taktiky, tak jsme celý týden upozorňovali hráče na nejnebezpečnější hráče, Vlčka a Gabriela, kteří dali góly ze situace, kterou jsme si chtěli eliminovat chytáním jejich náběhů za obranu. My ale nesmyslně hráče nechali probíhat okolo nás nebo vystupovali někam, kde jsme vůbec neměli co dělat.

Za druhý poločas chci klukům, co nastoupili, poděkovat. Je mi hrozně líto, že kluci nebyli odměněni za jejich neskutečnou víru, touhu a srdce aspoň jednobodovým ziskem. Ano je to bláhové říkat, že po poločase 0:4 jsme mohli nějaké body získat, ale měli jsme k dalším třem brankám minimálně další tři 100% šance, které jsme nedali.

Jedeme tedy do Benešova, který je na tom bodově lépe a my musíme urvat vítězství. Taková je realita.