4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

A tým | Hostouňští doma padli s Plzní a propadli se na čtvrté místo

Hostouňští ve šlágru kola podlehli před domácím publikem rozjeté rezervě plzeňské Viktorky 0:3 a v tabulce se propadli na čtvrté místo.

Západočeši rozhodli o svém tříbodovém zisku na přelomu poločasů, kdy nejprve těsně před přestávkou otevřel skóre z penalty Dominik Fišer, po přestávce pak navýšil na dvoubrankový rozdíl Tomáš Vach. Hostouňští ve druhém poločase svého soupeře několikrát zatlačili na své půlce, ale žádnou z velkých šancí nedokázali proměnit. To hosté dokázali vytěžit z minima maximum a v závěru stvrdili vítězství třetí brankou. Sokol se po zaváhání propadl na 4. místo třetiligové tabulky. Další propad tabulkou se pokusí Sokol odvrátit o následujícím víkendu na půdě Karlových Varů.

Sokol Hostouň vs. FC Viktoria Plzeň B 0:3 (0:1)

Sestava – Sokol: Pančev - Čížek, Kokeš (66. Křenek), Paulizzi (73. Štětka), Mládek, Charvát (46. Bízek), Fotr (66. Etemike), Venancio, Siqueira (24. Januška), Hucek, Egbe

Branky: 45.+3 Fišer (pen.), 47. Vach, 89. Štauber

Žluté karty: Hucek - Štauber

Krutý výsledek, velmi krutý. Je to dost podobný jako předešlé zápasy. Máme první poločas pod kontrolou, hrajeme opravdu velmi slušně, soupeř nemá žádnou šanci, my naopak trefíme tyč a z druhé šance nastřelíme před sebou hráče z malého vápna. Pak nám prakticky v poslední vteřině vletí míč do vápna, kde plzeňský hráč zády k bráně trefí míč do ruky Číži, který se snaží míč vypíchnout a je z toho penalta. To je prostě bizár, který nás obrovsky zasáhne. O poločase jsme na klucích viděli, že věří, že s tím zápasem se dá v klidu něco udělat. Ale my dostaneme za minutu v druhém poločase gól z rohu, kde prostě nejsme opět dostatečně důrazný jak při rohu, tak při situacích před rohem. Opět nás stál zápas „pětiminutový” výpadek. Do konce zápasu jsme měli zase převahu, drželi hru v našich rukách, ale prostě na gól se nadřeme, …respektive i poslední vteřiny, kde to soupeři skáče po brankové čáře jasně ukazují, jak je pro nás složité dát branku. Říkáme si to už dlouho, ale pokud nebudeme hrát na 120 % celých devadesát minut, tak nemáme šanci vyhrát. Musíme se zaměřit na obranu, nedostávat góly a od toho se odpíchnout v dalším zápase v Karlových Varech.