A tým | Hostouňským Rynholec svědčí. Porážku si odvezly Zbuzany

Utkání Sokola Hostouň a FK Zbuzany přináší vždy divákům atraktivní podívanou a hodně branek. Stejně tomu tak bylo v sobotním vzájemném měření sil v rámci 18. kola České fotbalové ligy skupiny A, z něhož tentokrát vyšel šťastněji domácí celek Sokola a po výhře 3:2 potvrdil jarní domácí neporazitelnost.

Vítězství se však nerodilo lehce. V utkání šli sice Hostouňští v 9. minutě do vedení po krásné brance Hucka, po zbytek poločasu ale byli lepším mužstvem hosté a vypracovali si i několik nadějných příležitostí ke skórování.

Toho se dočkali hráči Zbuzan až na prahu druhého poločasu. Radost z vyrovnání jim vydržela pouze pět minut. V 56. minutě našel přesně zahraný roh Janušky hlavu Štětky, který vrátil Sokolu vedení. A o devět minut později  bylo v táboře domácích ještě veseleji. Krásnou individuální akci zakončil Neruda přesnou přihrávkou na Januška, který se v zakončení nemýlil a poslal Sokol do dvoubrankového vedení. Zaskočení hosté ze Zbuzan už pouze výsledek korigovali po brance Tsopa v 87. minutě zápasu.

Sokol Hostouň vs. FK Zbuzany 1953 3:2 (1:0)

Sestava – Sokol: Tetour - Zahranychnny, Kosík, Krunert, Miker (88. Drul), Charvát, Januška (78. Fotr A.), Vlasák (85. Šmerda), Štětka, Hucek, Neruda (78. Novák F.)

Branky: 9. Hucek, 56. Štětka, 65. Januška - 51. Hampl, 87. Tsopa

Žluté karty: Krunert - Houha, Agyeman, Křenek, Tsopa

Dnešního vítězství si moc vážíme. Bylo cítit z kluků, že Zbuzanům chtějí oplatit ostudnou prohru z podzimu. I když myslím, že tomu podlehli až moc a hráli dnes opravdu jen na vítězství. Já jako trenér nemám úplně dobrý pocit ze hry jako takové, protože jsme na můj vkus hráli s velmi slabou odvahou na míči a hodně nakopávali. Zbuzany ukázaly, že mají v týmu hodně zajímavých hráčů, zatápěly nám celý zápas a hrály, až do konce. Těší nás i to, že se nám poděleli o branky tři střelci, dali jsme poprvé branku z rohu a opět do hry vstoupili Dominik Šmerda a Kyryl Drul, tedy ročníky 2004.

Teď se budeme už jen modlit, ať vydrží počasí, budeme moct co nejdříve přejít na trávu a konečně začínat trénovat v normálních časech. Díky fanouškům za podporu a vidíme se v Přešticích.