29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Hostouňským přesilovka nesedla. Z Písku se vrátili bez bodu

Podruhé za sebou Sokol padl na soupeřově půdě dvoubrankovým rozdílem. Páteční prohra v Písku 0:2 mrzí o to víc, že Hostouňští měli k dispozici šedesátiminutovou výhodu jednoho muže v poli.

FC Písek vs. Sokol Hostouň 2:0 (1:0)

Sestava – Sokol: Tetour – Kosík, Paulizzi (34. Miker), Krunert, Charvát (34. Bízek), Habovda, Januška (60. Fotr), Vlasák, Štětka, Contreras (60. Hucek), Neruda (70. Novák F.)

Branky: 44. Voráček, 55. Krunert (vl.)

Žluté karty: Koreš, Sajtl - Januška, Neruda, Bízek, Hucek

Červená karta: Němeček (Písek) /28./

Nemyslím si, že dneska vyhrál lepší tým. Ale otázka je, zda jsme si zasloužili vyhrát my. Prvních třicet minut patřilo jen nám. Do červené karty jsme ovládali prakticky všechno, co se na hřišti odehrávalo. Soupeř zahrozil jednou z rohu, kde propadl míč. My měli tři střelecké příležitosti, které nám do brány nespadli. Paradoxně nám uškodila soupeřova červená karta. V samou chvíli jsme zároveň přišli o dva hráče díky zranění. Jeden právě po souboji a druhý měl svalové zranění. Od té doby jsme se přestávali dostávat do nebezpečných situací a soupeř udeřil z ničeho, kde si svoje povinnosti nesplnil Miky a nechal svého hráče úplně samotného.

Druhý poločas začal smolně, kdy si Kruny vstřelil vlastní gól z rohu, …což je takový náš kolorit. Budeme se muset už velmi vážně zamyslet, kde je chyba. Protože jsme dostali gól ze standardky již v pátém duelu za sebou. Utkání se dohrávalo na půlce, respektive na 30–40 metrech, soupeře. Ale ani stoprocentní šance Mikyho neskončila gólem. Měli jsme dost centrů do vápna, ale dneska nám chyběl hlad po vstřelení branky. Naopak soupeř mohl přidat další branky do naší otevřené obrany. Tento výsledek nás bude mrzet, protože zde se dalo vyhrát. Nicméně soupeři gratulujeme, Písek svým zázemím a pátečním termínem pod umělým osvětlením je absolutně nejvíc fotbalové prostředí v ČFL. Takže jim přeji co nejvíce bodů k záchraně a klidné sezóně. Příští týden jedeme k herně nejsilnějšímu týmu podzimu, kterým je Plzeň B.