10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

A tým | Hostouňská tvrz na úvod padla. Body si odvezlo českobudějovické Dynamo

První domácí utkání body nepřineslo. V souboji s rezervou českobudějovického Dynama sice Hostouňští vyhráli zásluhou branky Vlasáka první poločas, v tom druhém se však dvakrát prosadili hosté a po zásluze si odvezli všechny body. V utkání se stejně jako před týdnem zaskvěl zákroky brankář Tetour.

Sokol Hostouň vs. SK Dynamo České Budějovice B 1:2 (1:0)

Sestava – Sokol: Tetour - Bízek, Zahranychnyy, Kosík (59. Charvát), Paullizzi (77. Hájek), Miker (64. Mentberger), Januška (64. Kubáň), Vlasák, Novák F., Hucek, Neruda (77. Houdek)

Branky: 17. Vlasák - 53. Malecha, 67. Charvát (vl.)

Žluté karty: Neruda, Mentberger, Kubáň - Malecha, Bečvář, Krch

Když vám po zápase řekne Verner Lička, že jsme dle jeho názoru hráli prvních 30 minut jeden z nejlepších fotbalů, co kdy na této úrovni viděl, tak je vám líto, že si ze zápasu neberete žádný bod. Ale je to opět jen naše chyba, i když soupeř ukázal velký charakter a touhu zápas otočit. V poločase jsme si řekli pár věci, ale i tak jsme navázali na konec první půle, kdy soupeř byl lepší a vytvářel si tlak před naší brankou. Bohužel jsme dostali branky, kdy jsme nezachytili hráče z druhé vlny a druhou branku si dal smolně po odrazu Charvi. Trvalo nám deset minut, než jsme se z toto dostali a posledních 15 minut opět patřilo nám. Měli jsme dvě 100% příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Musíme se zlepšit. Jak v defenzívě, kde oproti jaru pouštíme soupeře do moc příležitosti, a naopak vpředu potřebujeme o dost víc klidu od všech, co tam doposavad nastoupili.

O víkendu jedeme do Zbuzan, kde nás čeká velmi silný soupeř. Děkujeme fanouškům za podporu, snad jim příště věnujeme první výhru v letošním ročníku. Českým Budějovicím, a hlavně mému velkému příteli Jirkovi Kladrubskému gratuluji ke třem bodům, protože ukázali, že fotbal na jihu Čech se dělá dobře, a jde to i s mladými. Ať se jim daří v této sezóně.