A tým | Hostouňská premiéra bez gólu a bodů

Hostouňští sokolové ve své historické premiéře v ČFL podlehli doma Motorletu 0:2.

Na obou týmech bylo znát, že do ČFL vstoupily výrazně posíleny. "Hostouň má ligovou obranu," konstatoval šéf Motorletu Rudolf Blažek. A protože ani zadní řady Pražanů nepatří zrovna k nejslabším, fanoušci viděli opatrný fotbal hraný na jistotu bez jediné pořádné střely mezi tři tyče. "Hrajeme pomalu," utrousil o přestávce předseda sokolů.

Po obrátce se do tempa dostali dřív hosté. Zrychlili přechod do útoku a z odraženého centru otevřeli skóre nechytatelnou bombou z pětadvaceti metrů. Srovnáno mohlo být v 70. minutě, leč Hovorkova pumelice jen zatřásla brankovou konstrukcí. V 81. proletěla Borákova střela těsně kolem tyče.

Více štěstí měl Motorlet. V 85. minutě protlačili míč do šestnáctky a hned nato i za gólmanova záda. Sokolům čestný zásah sebral sudí, který přerušil hru v momentu gólu kvůli vykloubenému loktu hostujícího gólmana.

Hostouň čeká ve středu první kolo Mol Cupu doma s Karlovými Vary (17.00). V sobotu se v Hostouni od rána do pozdního večera koná fotbalový Memoriál Jirky Kukelky. V neděli jede áčko na hřiště Táborska.

Sokol Hostouň vs. FK Motorlet Praha 0:2 (0:0)

Sestava: Czehowsky - Borák (85. Krupička), Trapp, Dosoudil, Vašák - Kabele (46. Hovorka), Marek, Mařík (87. Kolmistr), Zahranychnyy - Gajecký (70. Vojtěšek), Hájek (46. Laušman)

Autor: Vaše Kladno, Lukáš Horníček | Foto: Jan Murárik, Bohumil Kučera (fotogalerie)