A tým | Hostouň zvládla i třetí domácí utkání

Sedmé kolo ČFL mělo dnes v Hostouni na programu duel sousedů v tabulce. Domácí Sokol v něm  porazil Povltavskou FA 2:1.

Až na druhou minutu v úvodu měli sokolové první poločas duelu zcela ve své režii. V ní nepokryli přízemní centr zleva a nechali nabíhajícího soupeře v malém vápně zakončit. Domácí se ze šoku velmi rychle vzpamatovali. „Štěchovičtí“ se zatáhli na svou polovinu hřiště a spoléhali na brejky. Mezitím k nim do vápna létal jeden centr z kopaček zelenobílých za druhým. Jeden z nich odvrátili hosté rukou a Kabele ve 32. minutě z penalty vyrovnal.

Po změně stran trvalo Hostouni dvě minuty, než vsítila branku. Brejcha jemně načechral míč na hlavu Kulhavého a ten si s dezorientovaným gólmanem poradil. Od té chvíle se zbytek utkání proměnil ve festival neproměněných šancí. V těch nejvyloženějších šancích Hájek přeloboval i bránu, Kulhavý ji minul, domácí mezitím vykopávali míč z brankové čáry… Tlak hostů oslabilo v 85. minutě vyloučení exligového Volešáka.

Hostouň neztratila ani ve třetím zápase za sebou doma bod a v tabulce skupina A se posunula ke klidnému středu tabulky. Příští víkend jede Sokol na hřiště rezervy pražské Sparty.

Sokol Hostouň vs. Povltavská FA 2:1 (1:1)

Sestava (Sokol): Tetour - Pavlík, Kosík, Trapp, Hovorka - Kabele (82. Soukup), Zahranychnyy, Čakurda (57. Dostál), Brejcha, Kulhavý - Hájek (71. Smékal)

Branka: 32. Kabele (p.), 47. Kulhavý - 2. Třešňák

Žluté karty: Zahranychnyy, Kosík - Šumilov, Volešák, Pek

Červená karta: Volešák (85./po druhé žluté)