A tým | Hostouň ztratila šanci na body v závěru utkání

Hostouňští, hrající poslední půl hodinu v oslabení, sahali v Domažlicích po bodech. Nakonec však, po vlastní brance v samotném závěru, odjeli s prázdnou a Domažlice si připsaly vítězství 3:2.

Hostouň na podzim srážejí branky v úvodu zápasu. A jinak tomu nebylo ani tentokrát. V 7. minutě se dostal, po přihrávce Mlynaříka ve vápně, k míči nikým nehlídaný Kraml, který propálil všechno, co mu stálo v cestě. Hostouňští se z brzké branky oklepali a několikrát nebezpečně zahrozili. Žádnou šanci však nevyužili, a naopak z odvráceného rohového kopu se Domažličtí dostali do protiútoku, na jehož konci byl Došlý, který poslal domácí do vedení 2:0. Sokol naštěstí našel na dvoubrankovou ztrátu nejlepší možnou odpověď. Krátce po rozehrávce ze středového kruhu přihrál Marek Kabelemu, který nedal domácímu brankáři Švihoříkovi šanci. Po zbytek poločasu se už obě mužstva nedokázala prosadit, a tak šli domácí do kabin s jednobrankovým vedením.

To jim však dlouho nevydrželo. V 51. minutě přesným výkopem našel Czehowský hlavu Laušmana, který prodloužil na Hájka. Jeho střelu ještě dokázal domácí brankář zlikvidovat, ale na následnou dorážku Laušmana už byl krátký - 2:2. Komplikace přišla v 56. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Dosoudil. V oslabení Hostouňští domácím zdárně odolávali, a když bylo nejhůř, vytáhl výborný zákrok brankář Czehowsky. Ten se ale nakonec stal smutným hrdinou. Když už to vypadalo, že se zápas dotáhne do penaltového rozstřelu, srazil si v samém závěru po rohu míč do vlastní sítě. Hostouňští si tak připsali devátou porážku v sezóně a se čtyřmi body se krčí na chvostu tabulky.

Hodnocení trenéra Martina Čurdy:

Jestli pomýšlíme v zápasech na zisk bodů, musíme se vyvarovat hrubých individuálních chyb. Bohužel v tomto zápase jsem při druhé a třetí obdržené brance takovéto minely vyrobili. Přestože jsme venku vstřelili dvě branky, dokázali vymazat dvoubrankovou ztrátu, srdnatě vzdorovat 30 minut v oslabení po vyloučení Dosoudila, tak přijde roh soupeře a my si dáme brankářem vlastní branku… Přes nešťastný závěr a velké zklamání pro mě poklona před klukama za morálku.

V příštím kole Hostouňští přivítají na svém hřišti FK Králův Dvůr. Utkání je naplánováno na neděli 20. 10. s časem výkopu v 15:30.

TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň 3:2 (2:1)

Sestava: Czehowsky - Antl, Trapp, Dosoudil, Hovorka - Zahranychnyy (46. Kolmistr), Marek, Šustr, Kabele - Laušman (63. Baratynskyy), Hájek (57. Krupička)

Branky: 7. Kraml, 21. Došlý, 89. Czehowsky (vlastní) - 22. Kabele, 51. Laušman

Žluté karty: Pavlík, Bauer, Ruml, Došlý, Mlynařík, Dvořák, Matas, Brych - Dosoudil (2x ŽK), Marek

Červené karty: Dosoudil /56./