24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

A tým | Hostouň vzdorovala Litoměřicku

Fotbalisté divizní Hostouně sehráli další z přípravných zápasů před jarní částí soutěže. Na umělém povrchu v Rynholci podlehli třetiligovému Litoměřicku 0:2.

Trenér Pihávek v úvodním poločase poslal na hřiště téměř ideální sestavu pro začátek divizního jara. K úplnému optimu chyběl jen kapitán Marek. S novou tváří na levé straně zálohy Kroutilem šlapala Hostouň tak, jak si od mužstva vedení klubu představuje. Když se Laušman ocitl v první minutě sám před litoměřickou brankou a s proměněním šance trestuhodně zaváhal, málokdo si zřejmě v ten okamžik připustil, že od sokolů viděl zároveň poslední vyloženou šanci, která zaváněla gólem. Hosté vedeni ex-hostouňským koučem Haškem lepší do konce poločasu nebyli, ale gólové příležitosti si vypracovat dokázali. Jednou orazítkovali břevno a dvakrát jim radost z gólů zmařil výbornými zákroky Czehowsky.

Do druhého poločasu nastoupily týmy se změnami v sestavách. Ovšem kdyby Hostouňští nevyrobili v zadních řadách dvě hrubky, převaha Haškova týmu by ke změnám skóre nevedla.

Lídr divizní skupiny B a v současnosti po Velvarech druhé nejúspěšnější mužstvo kladenského okresu nezklamalo, ale zároveň se dnes ukázalo, že by Hostouni pro jaro slušely ještě dvě šikovné posily.

Sokol Hostouň vs. FK Litoměřicko 0:2 (0:0)

Sestava: Czehowsky (46. Kudrna) - Vašák, Dosoudil (55. Viduna), Trapp, Charvát - Kabele, Křižka (68. Stojka), Kulhavý, Kroutil (75. Hrnčíř) - Laušman, Hájek (46. Vegricht)

Autor článku: Vaše Kladno | Foto: Lukáš Horníček