4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

A tým | Hostouň veze z Přeštic bod. Remízu zařídil v závěru utkání Fotr

Hostouňští vybojovali první jarní bod ze hřiště soupeře. Na hřišti fotbalového klubu Robstav v Přešticích otevřel skóre v prvním poločase držitel třech ligových titulů Martin Zeman. Na konečných 1:1 srovnal v závěru utkání Adam Fotr.

FK Robstav vs. Sokol Hostouň 1:1 (1:0)

Sestava – Sokol: Pančev - Čížek, Kokeš (73. Januška), Paulizzi (80. Křenek), Mládek, Charvát, Etemike (69. Fotr), Venancio (73. Klimenda), Siqueira, Hucek, Egbe

Branky: 40. Zeman - 77. Fotr

Žluté karty: Rádl, Šulc, Tvaroh - Hucek

V první řadě bych chtěl pochválit pana rozhodčího, jakým způsobem hru řídil. Velmi dobře cítil, který tým chce hrát fotbal, chce obcházet hráče 1 na 1, nebo si dovolit něco navíc. V předešlých zápasech jsem s tímto měl osobně velký problém. Chtěl bych mu proto opravdu poděkovat.

První poločas byl jak přes kopírák zápasů na jaře. Třicet sedm minut jsme hráli výborně, měli po nádherné akci šanci Grahamam, ale Hrabačka vytáhl neskutečný zákrok. Skvěle jsme kombinovali, drželi hru pod kontrolou, ale pro nás malinko nepochopitelně ne tolik okolo vápna soupeře, kde k tomu bylo dostatek prostoru a času. Pak se nám to v jednom momentu na pět minut úplně otočilo. Soupeř měl během té krátké doby tři vyložené šance a z jedné vstřelil branku. Ještě po situaci, kdy my právě přežili šance, házeli aut ve středním pásmu a měli míč pod kontrolou.

Druhý poločas byl stejný. Hráli jsme velmi dobře na míči a trpělivě čekali na svoje šance. Ty přicházely. Upřímně si akci, ze které dal Adis gól ani nepamatuji, ale zase se ukázalo, jaký je to útočník. Našel si míč a s dostatečným důrazem dal branku ze hry, kterou jsme prolomili velmi dlouhou a černou sérii osmi zápasů, kdy jsme nedali gól ze hry. Byla to velká úleva. Pět minut před koncem šli dva na jednoho Adis a Diego, který mohl zlomit utkání na naši stranu střelou do prázdné brány, …ale nedal. Tadeo měl ještě šanci hlavou a také nedal. No a pak jsme si všichni oddechli těsně před koncem, když nedal stoprocentní šanci domácí Vandas. Opět kvůli naší obrovské individuální chybě.

Bodu si vážíme, držíme si fantastickou třetí pozici a makáme dál. Soupeři přejeme hodně štěstí do jarních zápasů.