A tým | Hostouň v přípravě porazila Uhelné sklady

Po dvou prohraných přípravných zápasech se dnes poprvé Hostouňští radovali z výhry. Na umělé trávě v Rynholci porazili účastníka Pražského přeboru SK Uhelné sklady 4:2. Do utkání nastoupila i nejnovější posila Radek Dosoudil.

Od začátku utkání se hráči Hostouně prezentovali aktivní hrou, která slavila úspěch již v 5. minutě. Premiérovou branku v novém dresu vsítil Laušman. A když o pár minut později zvýšil na 2:0 Kabele, vypadalo to, že si „domácí“ Sokolové dokráčí k bezproblémové výhře. Jenže soupeř se ze špatného nástupu oklepal a v dalším průběhu již Hostouňské do větších šancí nepouštěl. Naopak v 62. minutě snížil z pokutového kopu a v 76. minutě dokonce srovnal na 2:2. Radost „Uhlířům“ však dlouho nevydržela. V 79. minutě si vzala Hostouň vedení zpět. Po bezchybném zahrání pokutového kopu přidal druhou branku v utkání Laušman. A když zvýšil v závěru utkání na 4:2 Kulhavý, připsali si Hostouňští premiérovou výhru v novém roce.

"Vstup do utkání jsme měli velmi slušný. Pak jsme poločas dohrávali v jakémsi uspokojení. Ve druhé půli jsme měli asi pocit, že se nám nemůže nic stát. Drobné chyby přerostly ve velké a soupeř nás začal trestat. Po vyrovnání jsme zase ožili a mohli jsme dát i více než dva góly. Největší problém jsem dnes viděl v naší záloze, kde jsme nedokázali vyhrát pořádný souboj a získávat míče na svou stranu," řekl pro Vaše Kladno kouč Hostouně Ivan Pihávek.

Sokol Hostouň vs. SK Uhelné sklady Praha 4:2 (2:0)

Sestava: Czehowsky (46. Kudrna) - Vegricht, Dosoudil, Trapp, Charvát - Kabele, Bělíček (68. Linc), Křižka, Kulhavý, Hrnčíř - Laušman

Branky: 5. a 79. Laušman, 10. Kabele, 85. Kulhavý

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Ladislav Nachtigal