A tým | Hostouň uhrála s Vary pouze bod

V dnešní důležité bitvě týmů z chvostu tabulky ČFL získali Hostouňští proti Slavii Karlovy Vary pouze bod. Velké množství zahozených gólových příležitostí zelenobílých a jedna hrubá chyba poslala zápas do penaltového rozstřelu, ve kterém byli šťastnější Západočeši.

Hostouňští v rámci 14. kola ČFL dnes přivítali Slavii Karlovy Vary, tedy soupeře, na kterého již v letošní sezóně jednou narazili. V půlce srpna vyřadili zelenobílí Západočechy v 1. kole Mol Cupu po výhře 2:1. A to byl výsledek ještě milosrdný…

A právě na úspěšný pohárový zápas se snažili Hostouňští navázat. Svou aktivitou zatápěli hostům od prvních minut. Dlouho však chyběla Hostouňským přesnější muška. Tu prokázal až ve 26. minutě útočník Hájek, který si naběhl na centr Charváta a otevřel skóre utkání. Radost zelenobílým vydržela jen deset minut. Po rohovém kopu dokázal ztečovat balon Schettl směrem k bráně. Šanci sice reflexivně zachytil brankář Dutka, ale při dopadu na zem mu míč nešťastně propadl pod rukama za brankovou čáru.

Domácí hráči si byli vědomi, že remízový stav je pro ně málo, a tak se ve druhému poločase do soupeře pořádně zakousli. Bohužel dali vzpomenout na předchozí podzimní domácí zápasy, kdy svojí aktivitou soupeře sice přehrávali, ale nedokázali ji přetavit v branku. A když soupeř nedokázal využít žádný z výpadů, dospěl zápas do penaltového rozstřelu. V něm se Hostouňským dlouhodobě nedaří a nejinak tomu nebylo ani dnes. Oproti dvěma zahozeným penaltám hostouňských exekutorům, se hosté mýlili jen jednou a připsali si tak veledůležitý druhý bod.

„Kluci odehráli zápas na doraz, v tomhle jim nemám co vytknout, ale z tolika šancí prostě musíme dát nějaké góly. V tomhle levelu ale jedeme celý podzim, navíc jsme si dali prakticky vlastního góla. O to víc nás to mrzí. Od soupeře jsem slyšel, že utrpěli dva body, to asi sedí,“ zklamaně hodnotil zápas pro Kladenský deník trenér Hostouně Ivan Pihávek.

Z neproměněných šancí byl rozladěn i předseda klubu Jiří Hondl: "Kdybychom v každém zápase alespoň polovinu tutovek proměnili, jsme v tabulce do pátého místa." (zdroj Vaše Kladno)

V posledním podzimním kole se Hostouň představí v sobotu 16. 11. na hřišti rezervy ligové Příbrami. Utkání má naplánován výkop v 10 hodin.

Sokol Hostouň vs. FC Slavia Karlovy Vary 1:2 pp (1:1)

Sestava: Dutka - Antl, Trapp, Dosoudil, Charvát - Kabele, Marek, Šustr (68. Zahranychnyy), Lohoyda - Hájek, Laušman

Branky: 26. Hájek - 36. Schettl

Žluté karty: Kabele - Maňák, Diarra Ibrahim

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Bohumil Kučera