28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

A tým | Hostouň uhrála na Motorletu remízu

V úvodním jarním kole se Hostouňští představili v Jinonicích na hřišti Motorletu. I přes několik vyložených šancí nakonec zápas branky nepřinesl. Bonusový bod za vítězství v penaltovém rozstřelu zůstal domácím.

Úvod utkání patřil převážně Hostouňským a v první čtvrthodince si vytvořili tři velké šance. Všechny střelecké příležitosti však zůstaly bez využití. Zelenobílí byli aktivnější i v dalším průběhu prvního poločasu. Domácí obrana už ale byla přeci jen pozornější a soupeře pouštěla k zakončení sporadicky. Jinoničtí hrozili v prvním poločase převážně ze standardek, ale ani oni nedokázali žádnou ze šancí využít, a tak o poločasu svítily na světelné tabuli dvě nuly.

Ve druhém poločase se obě mužstva dostala ke dvěma slibným příležitostem. V té největší Hostouně chyběl k zakončení Hájkovi krok. Na druhé straně v samém závěru srazil na poslední chvíli střelecký pokus domácího hráče Zahranychnyy na tyč. Utkání tak po devadesátiminutové bitvě skončilo bez branek. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí střelci, kteří se ani jednou nemýlili.

Celkově jsem trochu zklamán, zápas jsme měli vyhrát a vzít si tři body. Byli jsme lepší už do pauzy, lépe jsme kombinovali a překvapivě jsme hru dirigovali i po pauze proti větru. Škoda, že jsme nedali šance, Hájek je řešil špatně. Jako útočník je tam od střílení gólů. Prohráli jsme v sezoně už třetí rozstřel, to jsou tři body. S nimi bychom byli v jiné situaci." řekl k zápasu pro Kladenský deník Ivan Pihávek.

Příští neděli Hostouňští přivítají na zličínské umělé trávě lídra soutěže FC MAS Táborsko. Zápas je naplánován netradičně na dopolední čas 10:30.

FK Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň 1:0 pp (0:0)

Sestava: Soukup - Zahranychnyy, Trapp, Krupička, Charvát - Smékal (75. Lohoyda), Marek, Brejcha, Kabele - Lička (61. Vegricht), Hájek