29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Hostouň slaví třetí ligu

Hostouňští sokolové prohráli doma s Motorletem 2:3 po penaltách, ale do ČFL jdou z prvního místa.

K překvapení většiny přítomných první gól vsítili hosté. Sokolové se v té době zmohli na jedno Dosoudilovo břevno. Oddechli si v sedmnácté minutě. Laušman si naběhl do vápna na centr a hlavou srovnal skóre. V závěru poločasu ještě zkusil efektní nůžky, ale místo gólu jel s poraněnou rukou do nemocnice.

Po změně stran se několikrát vyznamenal Kudrna. Podržel spoluhráče a ti si zkušeně počkali na příležitost definitivně srazit Pražany do kolen. Ta přišla v 64. minutě. Z trestného kopu za hranicí vápna se parádně trefil Vojtěšek a v tu chvíli pojistil Hostouni první místo v tabulce. Branka to byla veledůležitá. Hosté totiž čtvrthodinu před koncem překonali Kudrnu podruhé. V penaltovém rozstřelu byli Pražané šťastnější.

"Hráči před utkáním věděli, že postoupíme pouze z prvního místa. Druhé místo by nás ponechalo v divizi," upozornil po utkání předseda Sokola Jiří Hondl.

Sokol Hostouň vs. FK Motorlet Praha 2:3 pp (1:1)

Sestava: Kudrna - Krndžija (87. Hanuščík), Trapp, Dosoudil, Vašák - Věchtík (81. Kárník), Marek, Vojtěšek, Kulhavý (90. Viduna) - Laušman (41. Křižka), Hájek (89. Bělíček)

Branky: 17. Laušman, 63. Vojtěšek - 6. Filip, 75. Podzemský

Žluté karty: Vojtěšek, Trapp, Kulhavý

Rozhodčí: Kubec Václav - Cihlář František, Kastl Jan

Autor: Vaše Kladno, Lukáš Horníček | Foto: Jan Murárik