29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Hostouň slaví premiérové vítězství

Hostouňští dokráčeli v dnešním utkání sedmého kola třetí nejvyšší soutěže k vítězství nad Rakovníkem 4:0 a odpoutali se z posledního místa tabulky.

Poslední hodiny před utkáním bylo v klubu velmi živo. Na poslední chvíli přestupového okna Hostouň posílila o tři zkušené borce se zkušenostmi z vyšších soutěží. Z Viktorie Žižkov přišel na hostování pravý obránce Martin Antl, z nedalekých Velvar přestoupil Dominik Šustr a za zraněného Václava Kudrnu přišel na hostování z FCS Stará Říše ukrajinský brankář Roman Dutka. Všichni tři se objevili v základní sestavě.

Do samotného utkání vstoupili Hostouňští nebojácně a nechali tak zapomenout na špatné úvody z předchozích zápasů. Odměnou za aktivitu jim bylo nařízení pokutového kopu v 9. minutě za faul na Zahranychnyyho, který s přehledem proměnil Laušman. I v dalších chvílích prvního poločasu neustoupili domácí z aktivní hry a čárky za střelecké příležitosti přibývaly pouze v kolonce hostouňského mužstva. Střely však většinou končily mimo tři tyče. Když už to vypadalo, že se poločasový účet uzavře na nejtěsnějším skóre, dostal se ve 41. minutě k odraženému míči na hranici velkého vápna Trapp, který poslal za záda brankáře hostů Zacha - 2:0!

Hosté vstoupili do druhého poločasu se zvýšeným důrazem v soubojích a větší aktivitou v napadání. Naše bezchybně fungující obrana je, kromě dvou střel z dálky, k ničemu vážnějšímu nepustila. Naopak na druhé straně dal v 61. minutě razítko na tříbodový zisk Kabelem, který rozvlnil síť po bezchybně zahraném přímém kopu - 3:0. Finální podobu skóre dal v 71. minutě, podruhé v utkání, z pokutového kopu Laušman - 4:0!

„Už deset minut před zápasem jsem v kabině viděl, že to bude dobré. Hráči se maximálně soustředili, bylo ticho. A na hřišti pak podali výkon, jaký byl potřeba,“ pochvaloval si trenér Hostouně Ivan Pihávek v rozhovoru pro Kladenský deník. „Jestli to je pro úleva? To ne, spíš pro kluky. Vyhrát jsme už nutně potřebovali a podali výkon, jaký k tomu byl nutný,“ dodal Ivan Pihávek spokojený s příchodem posil, které mají něco odkopáno, nechybí jim dynamika ani šikovnost.

V příští kole Hostouňští zajíždí na Prahu 8, kde se střetnou s dalším třetiligovým nováčkem - Admirou Praha. Zápas je naplánován na neděli 29. 9. v 10:15.

Sokol Hostouň vs. SK Rakovník 4:0 (2:0)

Sestava: Dutka - Antl (88. Vašák), Trapp, Dosoudil, Charvát - Zahranychnyy, Šustr (88. Vojtěšek), Marek, Kabele (84. Hovorka) - Laušman (79. Vegricht), Baratynskyy (74. Hájek)

Branky: 9. a 69. Laušman (p.), 41. Trapp, 60. Kabele

Žluté karty: Antl - Hejda, Milec, Ducár, Hamouz

Autor: Lukáš Horníček