A tým | Hostouň slaví druhou výhru v řadě

Hostouňští navázali na týden starou domácí výhru s Královým Dvorem a v dnešním utkání na půdě Benešova vyhráli 2:0. O vítězství rozhodli v prvním poločase Kabele a Marek.

Hostouňští z dosavadních jedenácti utkání inkasovali jako první v devíti případech. Tentokrát však první vážnější akci domácích z 5. minuty Sokol přežil bez újmy. A když v 18. minutě využil zaváhání benešovského stopera Šustr, který vybídl ke krásné gólové střele Kabeleho, nechala Hostouň zapomenout na špatné vstupy do zápasu v letošním ročníku. A ve 26. minutě bylo ještě veseleji. Centr Kolmistra propadl k osamocenému Laušmanovi, který našel na hranici velkého vápna kapitána Marka. Ten se nemýlil a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:0! Na dobrý vstup Hostouňských se v závěrečné čtvrthodině první půle snažili domácí odpovědět větší aktivitou na útočné polovině, ale bezchybná obrana zelenobílých je k ničemu vážnějšímu již nepustila.

Do druhého poločasu nahradil zraněného stopera Trappa Krupička. Obranná hra Hostouně tím nikterak neutrpěla a veškeré útočné choutky domácích nadále končily v bezpečné vzdálenosti od brankáře Dutky. Naopak sami Hostouňští se ještě několikrát pustili k nebezpečným výpadům. Další branky se už však publikum v Benešově nedočkalo, a tak si zelenobílí odvezli zasloužené tři body za vítězství 2:0.

"Prví poločas byl v tomhle zápase zásadní. My byli hodně nebezpeční hlavně v přechodové fázi, tam jsme Benešovu dělali problémy," řekl pro Kladenský deník trenér Ivan Pihávek. Zasloužená výhra a domnívám se, že mohla být i větším rozdílem. Přesto jsme spokojeni, bylo to důležité utkání," dodal trenér vítězů.

V příštím kole Hostouň přivítá rezervu Viktorie Plzeň. Zápas je naplánován na neděli 3. 11. s časem výkopu ve 14 hodin.

SK Benešov vs. Sokol Hostouň 0:2 (0:2)

Sestava: Dutka - Antl (73. Vašák), Trapp (46. Krupička), Dosoudil, Hovorka - Kabele, Marek, Šustr, Kolmistr (71. Lohoyda) - Vegricht (58. Hájek), Laušman (87. Baratynskyy)

Branky: 18. Kabele, 26. Marek

Žluté karty: Azilinon, Filip, Vosáhlo - Antl, Šustr, Krupička