10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

A tým | Hostouň si výhrou nad Motorletem zajistila titul půlmistra

Hostouňští dnes dopoledne dokázali po dvou prohrách vyhrát na půdě pražského Motorletu 2:1. Výhra jim zajistila titul podzimního půlmistra.

Obě mužstva vstoupila do zápasu, i vlivem zranění, s velmi mladými týmy. Na straně Hostouně se postavil na pozici stopera osmnáctiletý Křižka. V základní sestavě domácích začali utkání dokonce tři hráči, kteří věkově spadají do dorosteneckých soutěží.

Do zápasu sice vstoupili aktivněji domácí, ale žádný z jejich pokusů neznamenal významnější ohrožení naší brány. Postupem času se začali osmělovat i Hostouňští a do konce poločasu se počítaly střelecké pokusy pouze na bránu Motorletu. Přes veškerou snahu o vedoucí branku šly nakonec oba týmy do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Bezbrankový stav vzal za své již po pár minutách druhé půle, kdy po krásné akci Kabele - Hájek - Kostorek se dokázal prosadit posledně jmenovaný a otevřel tak skóre utkání. O 10 minut později bylo ještě veseleji. Po přihrávce Vašáka nedal šanci domácímu brankáři přesnou střelou Hájek. V 70. minutě sice zdramatizoval utkání jinonický středopolař Mařík, ale konečnou radost za vítězství 2:1 už Motorlet Hostouňským vzít nedokázal.

FK Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň 1:2 (0:0)

Sestava: Czehowsky - Vašák (75. Věchtík), Křižka, Viduna, Charvát - Vegricht (90. Stojka), Kabele, Kulhavý, Lohoyda (83. Zajac) - Hájek, Kostorek (89. Bělíček) | Kudrna, Kárník, Linc

Branky: 49. Kostorek, 59. Hájek

Žluté karty: Vašák, Kabele

Rozhodčí: Šimek Zdeněk - Hájek Robert, Raplík Lukáš

Autor: Lukáš Horníček | Fotografie: Zuzana Šůsová