A tým | Hostouň se vítězstvím nad Cábelíky odpoutala z posledního místa

Hostouňští v rámci 11. kola dokázali zvrátit nepříznivý výsledek a před domácím publikem zdolali třetí tým tabulky FK Králův Dvůr 2:1.

Do zápasu vstoupili lépe hosté a v první desetiminutovce se hra odehrávala převážně na polovině zelenobílých. V dalších minutách se přeci jen osmělili i Hostouňští, z čehož pramenil i jejich první střelecký pokus z kopačky Šustra. Ten však skončil těsně nad bránou hostujícího brankáře Krčka. Další střelecký pokus však patřil opět hostům. Reflexivním zákrokem podržel domácí brankář Dutka. Cábelíci se nakonec dočkali vedoucí branky ve 26. minutě, kdy dokázal využít nepřesné rozehrávky útočník Kůžel - 0:1. Do přestávky se hráči Hostouně dostali několikrát do zakončení, ale žádná ze střel nenesla gólové parametry.

Druhý poločas už patřil převážně Hostouňským. V 55. minutě chyběly centimetry, aby kapitán Marek uklidil centr hlavou do branky. Kousek chyběl ke skórování i Vegrichtovi, který „protancoval“ vápnem soupeře přes několik hráčů, ale k zakončení se už nedostal. Dvacet minut před koncem vyslal z 30 metrů projektil na branku hostů Hovorka. Ani ten si cestu do brány nenašel. Hostouňští se branky nakonec dočkali v 80. minutě. Po rychlém protiútoku se dostal k míči Lohoyda, který našel centrem hlavu Šustra - 1:1! Domácí fanoušci se ještě nepřestali radovat z první branky, když dokázal využít nepřehledné situace ve vápně Králova Dvora opět Šustr. Tentokrát však asistencí vybídl ke skórování Baratynského - 2:1! Nervózní závěr už si hráči Hostouně pohlídali a dokráčeli tak k druhému vítězství letošního ročníku.

„Sám jsem nečekal, že kluci po přestávce vyvinou takový tlak. A musím jim pogratulovat, že v něm vydrželi celý poločas. Povedlo se nám nakonec znervóznit i jejich zadáky a my jejich chyb využili k obratu,“ zhodnotil obrat pro Kladenský deník trenér Pihávek. „Jsou to strašně náročné dny pro kabinu. Já sám měsíc a půl pořádně nespal. Věřím, že tohle nám pomůže, sníží se podrážděnost, frustrace, kabina se uklidní. My ve většině prohraných zápasů klidně mohli mít body, a neměli jsme nic. Teď se nám to trochu vrátilo a věřím, že zase uděláme malé krůčky vpřed, třeba už za týden v Benešově“, dodal trenér vítězů.

V příštím kole Hostouň čeká venkovní utkání na půdě Benešova. Zápas je naplánován na sobotu 26. 10. s časem výkopu v 10:15.

Sokol Hostouň vs. FK Králův Dvůr 2:1 (0:1)

Sestava: Dutka - Antl, Trapp, Krupička, Hovorka - Kabele, Marek, Šustr (89. Vojtěšek), Kolmistr (57. Lohoyda, 92. Vašák) - Vegricht (67. Baratynskyy), Laušman (85. Hájek)

Branky: 80. Šustr, 82. Baratynskyy - 26. Kůžel

Žluté karty: Kabele, Šustr - Beňo, Blažek, Balšánek, Zelenka

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Bohumil Kučera