20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

A tým | Hostouň se přes SK Slaný probojovala do druhého kola poháru

V úvodním kole českého fotbalového poháru Mol Cup Hostouňští udolali divizní SK Slaný po prodloužení 2:1.

Ač přijížděli Hostouňští do Slaného v roli favorita, první poločas papírové předpoklady příliš nenaplňovali. Ambiciózní domácí přeci jen v aktivitě na hřišti mírně vedli. Žádnou ze šancí však nedokázali proměnit v branku. Zelenobílí si v prvním poločase vytvořili jednu vážnější šanci, ale Charvát z malého vápna nedokázal překonat vyběhnuvšího domácího brankáře Sedláka.

Úvod druhého poločasu už probíhal podle not Sokola. Na Slaném se přeci jen začala projevovat únava, čehož hráči Hostouně využili a domácí zatlačili na jeho polovině. Ti dokázali odolávat pouze do 52. minuty, kdy využil přesnou přihrávku Zahranychnyyho Čakurda k otevření skóre. Hostouňští v tu dobu byli na koni a dál pokračovali v nápaditých výpadech směrem k domácí brance. Bohužel všechny střely končily na výborně chytajícím brankáři Sedlákovi. V poslední čtvrthodince přeci jen Slánští ucítili šanci a z jedné nenápadné akce vytěžili v závěru utkání vyrovnání. Na remízový stav už zelenobílí nedokázali zareagovat a zápas tak dospěl do prodloužení.

Stejně jako ve druhém poločase, stačilo i v úvodní části prodloužení pouhých sedm minut na to, aby šel Sokol do vedení. A opět u toho byl Zahranychnyy. Ten tentokrát přesným centrem našel Smékala, který se tváří tvář brankáři nemýlil. V dalším průběhu se houževnatí domácí hnali za druhým vyrovnáním, ale Hostouň několik závarů před vlastní brankou ustála a postoupila do druhého kola poháru Mol Cup. V něm již může narazit na týmy ze dvou nejvyšších soutěží.

Příští víkend již Hostouňští vstoupí do nové třetiligové sezony zápasem na hřišti Benešova. Zápas je naplánován na sobotu 22. 8. 2020 (10:15).

SK Slaný vs. Sokol Hostouň 1:2 (0:0)

Sestava: Tetour - Zahranychnyy (106. Kocourek), Konejl, Dosoudil, Charvát - Lohoyda (91. Hovorka), Soukup, Brejcha, Čakurda (84. Smékal) - Kabele, Hájek (91. Vegricht)

Branka: 52. Čakurda, 97. Smékal