A tým | Hostouň prohrála ve Zbuzanech

V předposledním přípravném utkání se Hostouňští představili na půdě nedávného rivala z divizní skupiny B – FK Zbuzany. Po vyrovnaném prvním poločase domácí strhli vítězství na svou stranu ve druhém dějství.

Ani ve čtvrtém přípravném utkání nedostali trenéři Hostouně možnost vyzkoušet nejsilnější sestavu. Proti Zbuzanům nepustilo na hřiště zranění čtveřici hráčů Dosoudil, Marek, Trapp a Kulhavý.

Úvodní dvacetiminutovku si aktivní hrou ujmuli domácí a několikrát se dostali do zajímavých střeleckých příležitostí. Hostouňští paradoxně inkasovali až ve 23. minutě, kdy se hra začala vyrovnávat, po brejkové situaci Zbuzan. Na branku našli odpověď o čtyři minuty později. Před velkým vápnem se obtočil okolo svého strážce Čakurda a nechytatelnou střelou srovnal skóre. Od této chvíle počítali střelecké příležitosti pouze hráči Hostouně. Žádnou se jim však do přestávky nepodařilo proměnit.

Zahozené šance mrzely o to víc, že domácí dokázali přetavit v branku úvodní střelu druhého poločasu. O chvíli později byli Hostouňští opět blízko srovnání skóre. Krásná střela Smékala z těžké pozice však skončila vedle branky soupeře. V 68. minutě se potřetí v utkání mohli radovat domácí hráči. V závěru utkání byl blízko korekci skóre Brandl, ale ani on v nadějné střelecké příležitosti nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.

Poslední přípravné utkání sehrají Hostouňští v sobotu 8. 8. 2020 na půdě třetiligového Sokola Živanice. Zápas má naplánován výkop v 10:30.

FK Zbuzany vs. Sokol Hostouň 3:1 (1:1)

Sestava: Mařík (46. Tetour) - Zahranychnyy (64. Kocourek), Konejl, Krupička, Charvát (46. Hovorka) - Kabele (74. Lohoyda), Brejcha, Soukup (77. Křižka), Čakurda (82. Radler) - Smékal (57. Vegricht), Hájek (79. Brandl)

Branka: 27. Čakurda

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová