20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

A tým | Hostouň prohrála s rezervou ligové Plzně

Hostouňští nedokázali navázat na dvě výhry a před domácím publikem prohráli s rezervou plzeňské Viktorky 1:3.

V úvodu utkání byli Viktoriáni více na míči, ale vysokou hrou a napadáním nenechali Hostouňští soupeře příliš „dýchat“ a ten se většinou uchyloval k nákopům na útočnou polovinu. Z nich se v první desetiminutovce Plzeňští dostali ke dvěma střelám, ale žádná z nich se nevešla mezi tři tyče.

To zelenobílí dokázali využít prvního zaváhání soupeře a v 11. minutě otevřeli skóre brankou Laušmana. Radost Hostouňským však nevydržela dlouho. O pět minut později si dlouhý nákop z poloviny hřiště našel Plecitý, který se nemýlil a srovnal stav utkání. V 18. minutě bylo ještě hůře. Po dalším rychlém přenesení hry se Plzeňští prokombinovali k rohu velkého vápna, odkud vyslal nechytatelnou střelu Hezoučký. Diváci, kteří si nechali ujít úvod zápasu, tak přišli o vše podstatné z prvního poločasu.

Úvod druhého poločasu patřil domácím a několikrát byli blízko vyrovnání. Nepřesná muška však měla na svědomí, že žádná z akcí neměla gólové vyústění. Neproměněné šance mrzely o to víc, že Viktoriáni dokázali využít první vážnější akci v druhém poločase. Zdánlivě ztracený míč mířící za autovou čáru dokázal odehrát Rychnovský na Hezoučkého, který přihrávkou přes malé vápno našel Václavíka - 1:3. V závěru utkání si připsala obě mužstva po několika šancích, ale žádný ze střeleckých pokusů už ke změně skóre nevedl.

"Troufám si tvrdit, že kdybychom dokázali vyrovnat, zápas bychom neprohráli," uvedl pro Vaše Kladno  kouč sokolů Ivan Pihávek. "Soupeř se na nás dobře připravil. Škoda, že jsme nevyužili prvních minut obou poločasů a neskórovali jsme víc než jednou. Šancí jsme na to měli dost," doplnil záložník Jiří Kabele.

V příštím kole se Hostouň opět představí na domácím hřišti. V neděli 10. 11. 2019 (14:00) přivítá FC Slavii Karlovy Vary.

Sokol Hostouň vs. FC Viktoria Plzeň 1:3 (1:2)

Sestava: Dutka - Antl, Trapp, Dosoudil, Hovorka - Kabele, Marek, Šustr, Kolmistr (77. Lohoyda) - Baratynskyy (75. Hájek), Laušman

Branky: 11. Laušman - 16. Plecitý, 18. Hezoučký, 62. Václavík

Žluté karty: Marek, Trapp

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Bohumil Kučera