A tým | Hostouň prohrála brankou v prodloužení a v poháru končí

Loni se třásla o postup prvoligová Mladá Boleslav do poslední minuty utkání. Letos Hostouňští dovedli zápas s Pardubicemi dokonce do prodloužení. V něm se našel jediný úspěšný střelec utkání, pardubický Sychra.

I přes kvalitní výkon Hostouňských v prvním poločase to byli Východočeši, kdo určoval tempo hry a počítal střelecké pokusy. Paradoxně největší šanci měli Hostouňští a mohli jít do šaten s jednobrankovým náskokem. Ve 43. minutě se chytře uvolnil od svého strážce Vlasák. Proti jeho střele však výborně zakročil brankář hostí Letáček.

Druhá půle už přeci jen byla vyrovnanější a Pardubičtí začali ztrácet vidinu ve snadný postup. V závěru ještě hosté několikrát zazlobili, ale jejich snažení končilo na pozorné obraně nebo výborně chytajícím Tetourovi. Ten se zaskvěl výkonem a zákroky i v prodloužení. Krátký byl pouze na střelu Sychry v 99. minutě. V závěru si zkušené prvoligové mužstvo vedení pohlídalo a po 120 minutách mohlo oslavit postup do 3. kola poháru. Naopak cesta Hostouňských končí po čtvrté v řadě již v kole druhém. …ale ani tentokrát se nemají za co stydět.

Sokol Hostouň vs. FK Pardubice 0:1 po prodloužení

Sestava - Sokol: Tetour - Pavlík (72. Hovorka), Zahranychnyy (91. Mejdr), Kosík, Hucek (91. Dostál), Charvát, Vlasák (84. Gajdošík), Kubáň (72. Neruda), Trapp, Hájek (53. Miker), Kabele

Branka: 99. Sychra

Co k tomu říct? :) Pro tohle všichni ten fotbal na této úrovni děláme. Mám radost, že jsme to, dle mého názoru, Pardubicím maximálně ztížili a že si museli hrábnout na dno. A taky to tak vypadalo při jejich oslavě po vstřelené brance. Naprosto se dokážu vcítit do jejich kůže, protože jsem takové zápasy v kariéře v roli velkého favorita v pohárů odehrál několik a vždycky to bylo o tom, jak k tomu přistoupíte. My jsem od první minuty bojovali jako lvi, jako armáda, která si nechce nechat dobýt svůj hrad. Takhle, když kluky vidíte z postranní lajny, tak cítíte obrovskou hrdost, nadšení a vlastně si ten zápas svým způsobem užíváte, protože ho hrají úplně sami. Dneska nechali na hřišti, včetně střídajících, všechno, co v nich je a odměnou byla hra až do poslední vteřiny utkání. My víme, že tohle byl jen takový bonbónek, protože v ligové tabulce máme co dohánět, takže teď se potřebujeme hlavně připravit na nedělní utkání s Povltavskou akademií.

Velké díky patří fanouškům! Dneska byla skvělá atmosféra s děkovačkou na konci. Říkám…, važme si toho, že na ten fotbal můžeme chodit a nikdo nám ho zatím nevzal jako minulý rok. Snad se uvidíme znova v neděli a lidi nám pomůžou dotlačit naše mladé mužstvo k prvnímu vítězství v této sezoně.

Další utkání mají Hostouňští na programu již v neděli, kdy v rámci 5. kola přivítají na svém hřišti Povltavskou fotbalovou akademii. Zápas má naplánován výkop v 15:30.

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Bohumil Kučera