29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Hostouň přivezla z Varů bod

Po více než třičtvrtě roce jsme se dočkali soutěžního utkání. Úvodní zápas sezony v Karlových Varech nabídl napínavou bitvu, ale bez brankového vyústění. Vzhledem k tomu, že před letošním ročníkem došlo ke zrušení penaltového rozstřelu v případě remízového stavu, obě mužstva si na úvod soutěže připsala po bodu.

FC Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň 0:0 (0:0)

Sestava - Sokol: Tetour – Shkyria, Kosík, Charvát - Mejdr (46. Pavlík), Soukup, Hucek, Kabele, Zahranychnyy - Gajdošík (58. Miker), Vlasák (89. Hájek)

Máme za sebou velmi těžký zápas s nepříjemným soupeře, který se na svém hřišti prezentuje nepříjemným silovým fotbalem s hodně aktivním napadáním. I přesto jsem velmi rád, že kluci se nebáli hrát a drželi se plánu, který jsem si před zápasem řekli.

První poločas byl pro nás takovým oťukáváním, protože hráči jako Mejdr, Shkyria nebo Gajdošík odehráli své první utkání v ČFL. Některé věci jsme řešili díky nezkušenosti nešťastně, a i kvůli tomu kopaly Vary penaltu. Tu i díky předzápasové přípravě celého gólmanského mini týmu chytil skvělý Tetour.

O poločase jsme udělali změnu a zkusili do hry vložit více herních variant střídajícím Pavlíkem. Vstup do druhé půle nám nevyšel podle představ a dostali jsme se pod mírný tlak, který ale otupila naše velmi dobře organizovaná a hrající obrana. Poté jsme začali být nebezpečný i my a je obrovská škoda, že jsme nedokázali využít svoje dvě velké příležitosti Mikera a Hudce. Zápas tedy skončil remízou nula nula.

Pro naše mladé mužstvo to byl velmi náročný a těžký vstup, který zvládlo jak herně, tak výsledkově. S bodem panuje spokojenost. Nevěřím tomu, že se z Varů budou vozit body. Moc děkuji za předzápasovou pomoc realizačnímu týmu a vedení Karlových Varů. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat i divákům, kteří přišli i za nepříznivého počasí a dokázali po dlouhé době utvořil fotbalovou atmosféru. V tomto soupeři můžeme jen v dobrém slova smyslu závidět.

I další utkání odehrají Hostouňští na hřišti soupeře. V rámci druhého kola zajíždí na půdu rezervy Plzně (8. 8., 10:30).