29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Hostouň přehrála Březovou

Hostouňští vrátili Březové podzimní porážku i s úroky a ze západu Čech si odvezli všechny body za vítězství 4:0.

V úvodu utkání byli aktivnějším mužstvem Hostouňští, ale žádná ze střeleckých příležitostí k vážnějšímu ohrožení branky Březové nevedla. Domácí Olympie v prvním poločase hrozila jen z rychlých protiútoků, které měl převážně na svědomí podzimní „kat“ Hostouně Vaněček. Ten byl také u první vážnější šance zápasu. Velkou šanci ze 30. minuty však domácí v branku neproměnili a potvrdili tak staré známé pravidlo nedáš - dostaneš. Z následného protiútoku dokázali Hostouňští vstřelit branku, když na přesný centr Laušmana dokázal nejlépe zareagovat Vegricht. Ten si ve třetím jarním utkání připsal již čtvrtou branku.

A když v úvodu druhého poločasu přidal další branku Kulhavý, zlomil poslední odpor domácích. V dalším průběhu převzali veškerou iniciativu nad zápasem hráči Hostouně. A svoji převahu přeměnili ve třetí a čtvrtou branku. Oba přesné zásahy si připsal nejlepší podzimní střelec Hostouně Štěpán Hájek.

V dalším kole Hostouňští přivítají na svém hřišti pátý celek tabulky Neratovice-Byškovice.

FK Olympie Březová vs. Sokol Hostouň 0:4 (0:1)

Sestava: Kudrna - Vašák, Dosoudil, Viduna, Charvát - Laušman (88. Linc), Vojtěšek (90. Hanuščík), Kulhavý (81. Věchtík), Kabele (85. Kárník) - Hájek, Vegricht (72. Marek)

Branky: 31. Vegricht, 51. Kulhavý, 73. a 76. Hájek