A tým | Hostouň otupila Ostrou

Hostouňští sokolové porazili doma tým Ostré 2:0 a drží v divizní skupině B čtyřbodový náskok před Zbuzany.

Jestliže se domácí mohli vzadu spolehnout na čtveřici Czehowsky, Trapp, Dosoudil a Marek, pak v prvním poločase je směrem dopředu nikdo nenapodobil. Hosté měli jednu vyloženou šanci, Hostouňští nic výrazného divákům nenabídli.

"Soupeř nás zaskočil pohybem i tvrdostí. Jestli získáme tři body, tak to bude cenné vítězství," hodnotil poločas bývalý hráč pražské Sparty Jan Jiras.

Po obrátce se domácím probral i útok a nejlepší jarní střelec sokolů Laušman otevřel skóre po parádním úniku.  A jak je u něj zvykem, měl kopačku ještě v druhé brance, když proměnil penaltu. Na druhé straně Czehowsky bravurním zákrokem zabránil korigování výsledku. Hostouň i díky tomu nedostala čtyři zápasy v řadě gól.

"Soupeř byl na nás dobře připravený. Pak nám jednou hrubkou pomohl a od té chvíle jsme měli utkání pod kontrolou. Jsem rád, že kluci drží jízdu na vítězné vlně," uvedl po utkání trenér Ivan Pihávek.

Sokol Hostouň vs. SS Ostrá 2:0 (0:0)

Sestava: Czehowsky - Vašák, Dosoudil, Trapp (46. Hanuščík), Charvát - Kabele, Marek, Kulhavý (89. Kárník), Věchtík (66. Vojtěšek) - Laušman (90. Křižka), Vegricht (76. Krndžija)

Branky: 52. a 68. (p) Laušman

Žluté karty: Marek

Rozhodčí: Cihlář Jan - Langmajer Lukáš, Duda Miroslav

Autor: Vaše Kladno, Lukáš Horníček | Foto: Jan Murárik