28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

A tým | Hostouň otočila zápas s Meteorem

Po čtyřech dnech Hostouňští opět změřili síly s divizním výběrem. S třetím celkem uplynulé sezony Divize B FK Meteor Praha zelenobílí otočili nepříznivý poločasový výsledek a zásluhou střelců Zahranychnyyho a Smékala vyhráli 2:1.

Stejně jako v předchozích přípravných utkáních, museli trenéři Pihávek a Čurda před středečním střetnutí s Meteorem řešit řadu absencí. Nepříjemnosti se zelenobílým nevyhnuly ani před utkáním, když se během rozcvičky zranil Kulhavým. Naopak pozitivem byl návrat zkušeného stopera Dosoudila, který odehrál první poločas.

Vlivem početné rotace v sestavě během posledních přípravných zápasů, Hostouňští nepůsobili v prvním poločase příliš kompaktně, z čehož pramenila řada nepřesností. I tak to byli právě oni, kteří v prvním poločase počítali střelecké příležitost. Mezi tři tyče se však vešel pouze střelecký pokus Soukupa. Ten pohotově zlikvidoval brankář Meteoru Toma. Hosté se k první vážnější šanci dostali až ve 38. minutě, ale za to hned s gólovým vyústěním.

Z kraje druhého poločasu mohl jít Meteor do dvoubrankového vedení, ale na čáře zastoupil brankáře stoper Trapp. Od té doby Hostouňští přebrali iniciativu nad zápasem. Zlom přišel v 72. minutě, kdy se ke špatné rozehrávce dostal Zahranychnyy a sám po chvilce úspěšně zakončil. Obrat dokonal o minutu později Smékal. V závěru utkání se ještě obě mužstva dostala k několika slibným příležitostem, ale již bez brankového vyústění.

„Hráči se nevyrovnali s únavou nasbíranou v přípravě. Působili jsme hodně zabrzděným dojmem. V soubojích jsme byli věčně druzí. Zápas jsme sice v minutě otočili, ale spousty šancí včetně netrefení prázdné brány jsme zahodili. Příští týden se v přípravě začneme věnovat herním věcem a doufám, že se nám početná marodka brzy vyprázdní,“ řekl k utkání pro Vaše Kladno trenér Hostouně Ivan Pihávek.

K příštímu přípravnému utkání zajíždí Hostouňští v úterý (4. 8. 2020) do Zbuzan, kde se střetnou od 18:30 s třetiligovým domácím výběrem.

Sokol Hostouň vs. FK Meteor Praha 2:1 (0:1)

Sestava: Mařík - Kocourek, Trapp, Dosoudil (46. Krupička), Zahranychnyy - Kabele, Soukup, Křižka (46. Lohoyda), Čakurda (75. Vegricht) - Vegricht (46. Smékal), Hájek

Branka: 73. Zahranychnyy, 74. Smékal

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová