A tým | Hostouň narazí na druhou ligu

Hostouňští v sobotu narazí na „starého známého“ z Příbrami. Tradiční souboje s rezervou mužstva od Litavky však tentokrát vystřídá měření sil s druholigovým A mužstvem. Zápas s aktuálně 13. celkem Národní ligy se odehraje v areálu FC Zličín s časem výkopu v 10 hodin.

22. 1. 2022 (10:00) | Sokol Hostouň vs. 1.FK Příbram

Hřiště: FC Zličín (UMT) - U Zličínského hřiště 499/3, Zličín

Představení soupeře

1. FK Příbram (celým názvem: První fotbalový klub Příbram, akciová společnost) je český fotbalový klub, který sídlí v Příbrami ve Středočeském kraji. Klub byl založen v roce 1928 v bývalém městě Březové Hory, dnes součást Příbrami pod názvem SK Březové Hory. Svůj současný název nese od roku 2008.

V Příbrami se poprvé dočkali prvoligového fotbalu v roce 1997. Od té doby je tým od Litavky pravidelným účastníkem nejvyšší české soutěže. I když se Příbram v aktuálním století umisťovala většinou ve spodních patrech tabulky, poroučet se do druhé ligy musela pouze třikrát. Dvakrát se však dokázala do 1. ligy bleskově vrátit. Třetí rychlý návrat mezi elitu dostává trhliny právě letos. Po 16 odehraných kolech náleží Příbrami 13. pozice se ztrátou 21 bodů na přímý postup a 11 bodů na účast v baráži.