A tým | Hostouň na Spartě vysoko prohrála

Hostouňští sokolové podlehli ve čtvrtém kole ČFL na Strahově béčku Sparty 1:6.

Před deseti roky se Hostouňští hrabali z B třídy, dnes proti nim nastoupila pražská Sparta s téměř třetinou týmu, který může okamžitě doplnit áčko v první lize. Pro zajímavost, Ben Chaim prý bere měsíčně tolik, co potřebují Hostouňští na celou sezonu. Kolik to je, nechť si zvídavý čtenář zjistí. Podle našich informací se částka pod dva miliony nedostane.

Dnes na strahovském tréninkovém centru, kam si sparťanské béčko své hosty zve, šlo sokolům a jejich fanouškům především o zážitek. Vždyť až na Dosoudila, Trappa, Kabeleho či Marka se s takovými ligisty většina hráčů Hostouně dosud nepotkala. Na soupisce prvního týmu "rudých" v současné době figurují například Lischka, Ben Chaim a Juliš, kapitánskou pásku rezervy navléká bývalý reprezentant Vácha.

Domácí neponechali vývoj utkání náhodě a v prvních minutách jezdili po trávě jako motorové myši. Hlavním režisérem brankostroje se stal Ben Chaim. Když si vzpomněl, že se chce podívat hostujícímu gólmanovi do očí, tak se mu do nich podíval... A to mu ještě sokol Vašák na levé straně obrany několikrát tohle rozhodnutí rozmluvil. I když to podle výsledku nevypadá, hosté "autobus" před svou bránou nezaparkovali. Do konce poločasu ohrozili domácí ze tří standardních situací, po změně stran i několika nebezpečnými útoky. Z nich jeden poslal za záda Kotka stoper Trapp. Nutno poznamenat, že celou gólovou akci založil Marek. Ten poslal do vápna míč, který měl nejen oči, ale i mozek. Sparťané v druhém poločase prostřídali a zdálo se, že i polevili v úmorném vedru na tempu. Kromě jednoho gólu trefili ještě brankovou konstrukci a nechali gólmana hostí několikrát parádně vyniknout.

Klub z malé okresní vísky má tak další křest ve vyšší fotbalové společnosti za sebou. V šestém kole čeká sokoly další významné utkání v jejich dějinách. To je na svém hřišti přivítá béčko pražské Slavie. Ale ještě předtím vyzvou příští neděli na svém trávníku Písek.

AC Sparta Praha vs. Sokol Hostouň 6:1 (5:0)

Sestava: Czehowsky - Zahranychnyy, Trapp, Dosoudil, Vašák (53. Krupička) - Lohoyda, Marek, Vojtěšek (68. Křižka), Hovorka (80. Borák) - Kabele (80. Laušman) - Hájek (68. Baratynskyy)

Branky: 2. a 6. Ben Chaim, 11. a 40 Horák, 28. Dudl, 50. Juliš - 62. Trapp

Žluté karty: Lohoyda, Křižka, Krupička

Červené karty: 53. Lohoyda (2x ŽK)

Autor: Vaše Kladno | Foto: Jan Murárik