A tým | Hostouň jede po vítězné cestě

Lídr divizní skupiny Sokol Hostouň zvítězil v Nymburce 3:0 a na jaře drží v základní hrací době neporazitelnost.

Trpělivé dobývání brány bez zbytečných kudrlinek se hostům vyplatilo. Ve 32. minutě si Laušman šel pro míč za nymburskou obranu a poslal ho gólmanovi do protipohybu. Deset minut poté Laušman dloubnul trestňák k tyči a Hostouň šla do kabin s parádním náskokem. "Po dlouhé době hrajeme opravdu dobře," poznamenal sekretář sokolů Miroslav Vlček.

V 70. minutě promarnil Laušman sám před gólmanem hattrick. Podobně si o osm minut později počínal Vegricht. V 80. minutě sudí otočil faul na Křižku ve vápně a ušetřil Nymburské penalty. Sokolové si tohle pochybení vybrali o chvíli později. Kabele našel pro míč cestu do brány i přes spleť kopaček.

SK Polaban Nymburk vs. Sokol Hostouň 0:3 (0:2)

Sestava: Czehowsky - Vašák, Dosoudil, Trapp, Charvát - Kabele, Marek, Kulhavý, Věchtík (74. Vojtěšek) - Laušman, Vegricht (84. Křižka)

Branky: 39. a 43. Laušman, 88. Kabele

Žluté karty: Laušman, Trapp, Dosoudil

Rozhodčí: Kvaček Jan - Šimek Zdeněk, Raplík Lukáš

Autor: Vaše Kladno, Lukáš Horníček | Foto: Jan Murárik