28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

A tým | Hostouň je jeden bod od vítězství v Divizi B

Hostouňští se dnešní výhrou nad Zbuzany přiblížili k vytouženému postupu do třetí ligy. K potvrzení jim stačí v posledních dvou kolech uhrát jediný bod.

K dnešní výhře je na začátku nutné poznamenat, že tak parádní fotbal fandové od Sokola na jaře neviděli. Klišé, že musí všichni v takových zápasech makat na sto procent, naplnili domácí hráči bezezbytku. Zbuzanští zpočátku zlobili snahou o kombinační hru až do malého vápna. Obranný val v čele s Dosoudilem si s tím hravě poradil. A když si vzal Marek osobně na starost Ličku, hlavni zbuzanská zbraň ztratila na síle.

Po desáté minutě se do útočení pustili domácí. V rozmezí 12. až 13. minuty Krndžija z dálky pálil k tyči, poté Dosoudil nedal hlavou a na druhé straně kontr Ličky skončil u malého vápna jen díky Arminově zákroku na poslední chvíli.

V 15. minutě Vegrichtovi vykopl gólman tutovku. V 18. minutě se z dálky opřel do meruny Vojtěšek a míč skončil v pravém dolním růžku brány. Vedení domácích zápasu prospělo. Stovky fanoušků v letním vedru sledovaly fotbal hodný špičky divize. V 27. minutě Kudrna zázračně nadvakrát zabránil hostům vyrovnat.

Po návratu z kabin se pořádně jiskřilo od kopaček. Olej do ohně přilil druhý Vojtěškův gól v 57. minutě. Jeho autor se postavil ke standardce a z pětadvaceti metrů poslal míč téměř pod břevno. Sokolům rázem narostla kormorání křídla. Ta je o pět minut později donesla ke třetí brance. V pokutovém území hostů se balón dostal k Vegrichtovi a s hosty byl amen. A skóre na straně sokolů mohlo být ještě lepší. V 75. minutě se domácí vymanili z tlaku, Kulhavý utekl po levém křídle, nacentroval na hranici vápna a Laušman z první orazítkoval břevno. V samotném závěru se vyznamenali oba gólmani.

"Nemám slov, jsem šťastný," uvedl při oslavném tanečku předseda Sokola Jiří Hondl a dodal, že moc často takhle spokojený s výkony áčka letos nebyl. "Hrál se výborný fotbal," doplnil na adresu aktérů v kopačkách.

Sokol Hostouň vs. FK Zbuzany 3:0 (1:0)

Sestava: Kudrna - Krndžija, Hanuščík, Dosoudil, Vašák (84. Kárník) - Vegricht (79. Věchtík), Marek (88. Křižka), Vojtěšek, Kulhavý - Laušman, Hájek

Branky: 18. a 56. Vojtěšek, 62. Vegricht

Žluté karty: Vašák, Krndžija, Kudrna, Laušman

Rozhodčí: Melničuk Vladimír - Hányš Martin, Nehasil Lukáš

Autor: Vaše Kladno, Lukáš Horníček | Foto: Jan Murárik