20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

A tým | Hostouň generálku zvládla

Hostouňští zvládli poslední přípravné utkání a nad divizní Aritmou vyhráli 2:0. V prvním poločase se prosadil Vlasák, v druhém pak z penalty Kabele.

Dosavadní červencová přípravná utkání mají společného jmenovatele. Jak v zápase se Souší, tak se sparťanským dorostem se v úvodu utkání dokázal prosadit novic v týmu Adam Vlasák. A ne jinak tomu bylo v dnešním utkání. Tentokrát Adamovi stačilo 14 minut, když využil přesnou přihrávku Gajdošíka a potřetí za sebou tak otevřel brankový účet zelenobílých. V dalším průběhu prvního poločasu už však pozorně bránící soupeř Hostouňské k ničemu nepustil, a tak po pětačtyřiceti minutách svítilo na světelné tabuli 1:0.

Druhý poločas se nesl ve znamení toho prvního. Hostouňští útočili do zabezpečené obrany Pražanů, kteří čekali na brejkové příležitosti. Jednoho se dočkali v 60. minutě. Ze situace vyplynulo přečíslení dva na jednoho, kterou však hosté nedokázali efektivně zúročit. V 74. minutě vystřelil na odkrytou bránu Mejdr. Jeho střelu sice zastavil hráč hostů, ale pouze za pomoci hry rukou, po které byl nařízen pokutový kop. Ten proměnil s přehledem Kabele a uzavřel účet utkání na 2:0.

Utkání pohledem trenéra Dominika Rodingera

Máme zase sebou generálku, která asi splnila očekávání. Soupeř byl prakticky po celou zápas zalezlý na své půlce a čekal na příležitosti na brejk. Nám se to poměrně dobře dařilo eliminovat a postupem času jsme ovládli hřiště. I když na můj vkus byla hra v některých pasážích pomalá, tak se s tím kluci poprali a přidali v přípravě na sezónu další vítězství s nulou, čehož si vážíme. Opět se trefil Adam Vlasák, který jde svojí bojovností a entuziazmem příkladem. Fotbalový pánbůh mu to pak takhle vrací a má ze tří zápasů tři branky, fantazie! Tetour udržel druhou nulu za sebou, což mu taky pomůže.

Jdeme do posledního týdne, kde se už budeme hodně pilně připravovat na Karlovy Vary. Jsme plní očekávání a velmi se těšíme, až to opravdu začne. Uděláme všechno pro to, abychom udělali lidem v Hostouni radost nejen výsledky, ale i předvedenou hrou. Klukům gratuluji a soupeři držím palce do nové sezóny.

Příští víkend vstoupí Hostouňští do třetí sezony v ČFL. V rámci prvního kola zajíždí na půdu Slavie Karlovy Vary (1. 8. 2021, 10:30).

Sokol Hostouň vs. SK Aritma Praha 2:0 (1:0)

Sestava - Sokol: Tetour – Hovorka (78. Neruda), Pavlík, Skhyria, Charvát, Zahranychnyy (64. Mejdr) – Mentberger (46. Hucek), Soukup (64. Kubáň), Kabele (74. Dostál) - Vlasák, Gajdošík

Branky: 14. Vlasák, 74. Kabele (pen.)

Autor: Lukáš Horníček