20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

A tým | Hostouň čeká další fotbalový svátek. Ve středu přijedou Pardubice

V loňském ročníku poháru Mol Cup bojovali Hostouňští o postup do 3. kola s Mladou Boleslaví do poslední minuty. Neúspěšně. Ve středu dostanou další šanci s týmem Pardubic. Utkání má naplánováno výkop v 17 hodin. Přijďte nás podpořit!

25. 08. 2021 (17:00) | Sokol Hostouň vs. FK Pardubice

Hřiště: Stadion Vojtěcha Zeithamla - U Hřiště 307, Hostouň u Prahy 273 53

Představení soupeře

FK Pardubice, a.s. (celým názvem: Fotbalový klub Pardubice a.s.) je český profesionální fotbalový klub, který sídlí v Pardubicích ve stejnojmenném kraji. V roce 2008 došlo ke sloučení FK Tesla Pardubice, FK Junior Pardubice a MFK Pardubice. Tento čin se považuje za konečné sloučení pardubické kopané. Od sezóny 2020/21 působí v nejvyšší fotbalové soutěži v České republice. Klubové barvy jsou červená a bílá. Domácí stadion klubu je stadionu Pod Vinicí s kapacitou 3 000 diváků. Kvůli nevyhovujícím podmínkám odehrává své zápasy v nejvyšší soutěži v pražském Ďolíčku s kapacitou 6 300 diváků.

V sezóně 2009/10 postoupil tým pod vedením trenéra Martina Svědíka do ČFL a o dva roky později postoupil do 2. fotbalové ligy. V ní se v premiérové sezóně umístil na výborném 7. místě a na jejím konci (po Svědíkově odchodu na lavičku Baníku Ostrava) se stal trenérem dosavadní trenér dorostu U19 Jiří Krejčí. V následující sezóně 2013/14 obsadil FK Pardubice 10. místo. V létě 2014 se stal hlavním trenérem týmu bývalý reprezentant a odchovanec VCHZ Pardubice Martin Hašek, po půl sezóně u týmu po dohodě skončil a k týmu se vrátil předchozí kouč Jiří Krejčí, který od té doby vede tým. V sezónách 2015/16 a 2016/17 spolu s trenérem Jaroslavem Míchalem, v sezóně 2017/18 s Jaroslavem Novotným. Dlouholetým kapitánem týmu je Jan Jeřábek.

V sezóně 2019/20 klub ovládl 2. fotbalovou ligu a zajistil si historický postup do FORTUNA:LIGY. Ovšem díky nevyhovujícímu stadionu Pod Vinicí si musel najít na svou prvoligovou štaci azyl. Na začátku srpna 2020 bylo oznámeno, že Pardubice budou hrát svoje domácí utkání v Ďolíčku. Ve své první sezóně v nejvyšší soutěže se FK Pardubice umístil na sedmém místě tabulky. ZDROJ

V premiérové prvoligové sezoně 2020/21 Pardubice z pozice nováčka nasbíraly úctyhodných 52 bodů a do posledních kol hrály o účast v evropských pohárech. Vstup do letošního ročníku se jim příliš nevydařil. Po čtyřech kolech měly pouze dva body za domácí remízy s Mladou Boleslaví a Karvinou. Náladu si však Pardubičtí zpravili ve víkendovém „domácím“ klání s Bohemkou, kterou v ďolíčku porazili vysoko 3:0.