A tým | Hostouň brala v Souši bod

Fotbal hodný aspirantů na postup předváděla v 16. kole mužstva Souše a Hostouně. Šťastnější po penaltovém rozstřelu byli Severočeši, utkání v základní hrací době skončilo 2:2.

Dvě stovky diváků viděly fotbal od podlahy. Zvláště v druhém poločase překračovalo nasazení i fotbalové momenty kvalitou rámec divize. První góly padly v závěru poločasu. Hosté se ujali vedení po šikovně vhozeném autu do vápna a teči Vegrichta. Oslavy ale trvaly jen minutu. Rozhodčí se chystal písknout odchod do kabin, když v tom se domácí hráč opřel do míče a trefil vingl...

Po obrátce se do sebe soupeři pustili naplno. Souboj střídal souboj, padlo několik žlutých karet a také góly. Sokolové z Hostouně šli znovu do vedení, tentokrát po Vegrichtově střele. Hosté měli o něco více ze hry. Ovšem exhostouňský gólman Pettík se v bráně překonával. Poté, co bravurně vyškrábl Kroutilovu bombu do šibenice, jeho spoluhráči zvedli hlavy a došli si ve vápně pro penaltu a s ní i pro vyrovnání.

"Bod ze Souše je vzácný. Na jejich hřišti se v současné době nevyhrává. Mají opravdu velmi kvalitní mužstvo. U našich hráčů mě potěšilo nasazení. Byli jsme na míči lepší, ale naráželi jsme na výborně organizovanou obranu," uvedl po utkání hostouňský kouč Ivan Pihávek.

FK Baník Souš vs. Sokol Hostouň 3:2 pp (1:1)

Sestava: Czehowsky - Vašák, Trapp, Dosoudil, Charvát - Vegricht, Kulhavý, Křižka (77. Marek), Kabele - Hájek (70. Kroutil), Laušman

Branky: 43. a 48. Vegricht

Žluté karty: Kabele, Dosoudil, Kulhavý

Rozhodčí: Tvrdík Ivan - Melničuk Vladimír, Talpáš Petr

Autor: Vaše Kladno, Lukáš Horníček | Foto: Jan Murárik