29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Generálka se Hostouni nepovedla

Dvouměsíční zimní přípravu zakončilo A mužstvo utkáním s rezervou pražské Bohemky. I přes dobrý vstup do utkání a brzkou branku Tomáše Dočekala, prohráli nakonec Hostouňští 1:3.

Hráči Sokola vstoupili do utkání velmi aktivně a fotbal z jejich strany se musel líbit. Nápadité akce střídali ještě nápaditější. Dobrý výkon korunoval úvodní brankou utkání v 7. minutě Tomáš Dočekal. Zhruba po čtvrt hodině však Hostouňští ubrali a nabídli soupeři možnost předvést svoje umění. Vyrovnání se hosté dočkali v 17. minutě po špatně vyhodnocené situaci ze strany Tetoura. V závěru poločasu přišel druhý úder na solár Sokola. Po faulu Zahranychnyyho v pokutovém území dostal soupeř možnost zahrávat penaltu, kterou bez problému proměnil Keita.

Jestli se ve hře Hostouňských projevily v prvním poločase nedostatky, tak druhý jim nevyšel ve všech směrech. A když nevyužil největší šanci na vyrovnání, po chybě bránkáře Bohemky Soukupa, nejzkušenější hráč na hřišti Kabele, ponořili se hráči ještě do většího chaosu. Poslední ranou byla třetí branka soupeře v 65. minutě, jejímž autorem se stal opět Keita.

Utkání pohledem trenéra Dominika Rodingera

Jednalo se o generálku, takže jsme se snažili k tomu i tak přistupovat. Prvních 15 minut bylo z naší strany fantastických. Hráli jsem přesně podle toho, co jsme si řekli a po přímočaré hře dali i krásnou branku. Poté jsme se ale dostali díky chybám zase o tři kroky zpět. Chyby si nedokážu vyhodnotit jinak než jako absolutní individuální zkraty jednotlivce. Pevně věřím, že jsme si to vybrali dnes a za týden to bude jiné, tedy zodpovědnější, a hlavně s vyzrálejším řešením daných situací. Myslím, že po dvou takto zbytečných gólech jsme se dostávali velmi dobře nahoru, kombinovali, ale bohužel jsme nedokázali akce dotáhnout do konce.

Druhý poločas jsme naopak začali šíleně. To byl totální chaos a nedisciplinovanost ve standardních situacích. Tři šance soupeře jsme přežili jen díky velkému štěstí. Poté jsme měli šanci srovnat na 2:2 Kejbem, který zachytil přihrávku od brankáře, ale bohužel netrefil prázdnou branku. No, a tím by se dalo říct, že z naší strany bylo po zápase. Nehráli jsme vůbec tak, jak jsme chtěli a měli. A to je pro nás to nejhorší, co se může stát.

Soupeř z Bohemky přijel s mladým, ale velmi silovým týmem, který nás přehrál a zaslouženě vyhrál. Pro nás to byla velmi dobrá prověrka, protože za týden nás čeká stejný soupeř. My budeme dobývat a on čekat na standardní situace nebo brejky. Víme, co od zápasu čekat a bude jen na nás, jak si s tím poradíme. V našich silách je ten zápas zvládnout, ale musíme se držet celý zápas našeho plánu. Gratuluji Bohemce k vítězství a přeji jim, ať se na jaře daří.

Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B 1:3 (1:2)

Sestava: Tetour - Novák, Zahranychnyy, Kosík (73. Fotr), Pantić, Januška (60. Miker), Vlasák (73. Barbara), Kubáň (60. Shkyria), Dočekal (73. Hájek), Kabele (73. Lička), Hucek

Branky: 7. Dočekal - 17. vlastní, 45. (p.) a 65. Keita

Jarní sezonu zahájíme v neděli 13. března na Zličíně, kde v rámci 16. kola přivítáme Slavii Karlovy Vary. Utkání začne ve 14 hodin.

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Bohumil Kučera