10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

A tým | FOTO: Ze souboje starých známých vyšel lépe soupeř

Dnešní přípravný duel ve Velvarech připomněl napínavé bitvy z minulé dekády, kdy se Hostouňští s týmem z východní části kladenského okresu pravidelně potkávali na cestě z B třídy až do ČFL. I když svěřenci Dominika Rodingera herně za soupeřem nezaostávali, doplatili na špatné zakončení a do Hostouně se vrátili s prohrou 0:2. Příští týden vytasí program ještě silnější kalibr. V sobotu podvečer se představí na půdě druholigové Líšně.

„V prvním poločase jsme dávali soupeři příliš času v našem vápně. Druhý poločas byl poplatný většímu střídání na obou stranách – nebylo moc na co koukat,“ uvedl po duelu pro Vaše Kladno Jan Jiras, legenda hostouňské kopané.

„Ve hře jsme nepropadli. Propadli jsme spíše ve finální fázi, v ní nejsme produktivní a dneska jsme toho ani moc nevymysleli. Víme, na čem máme pracovat. Příští týden dojde k zúžení kádru a začnou hrát hodně hráči, s kterými počítáme. Doufejme, že se gólově chytíme v dalším zápase v Líšni,“ doplnil hostouňský trenér Dominik Rodinger.

Slovan Velvary vs. Sokol Hostouň 2:0 (2:0)

Sestava SH (1. poločas): Tetour - Zahranychnyy, Štětka, Charvát, Neruda - Hucek, Gabovda, Januška - Miker, Vlasák, Fotr

Sestava SH (2. poločas): Pančev - Shkyria, Bízek, Charvát (60. Štětka), Sadyk - Kubáň, Novák, Paulizzi - Miker (60. Štěpánek), Hájek, Januška (60. Vlasák)

Branky: 7. Havránek, 40. Šlegl

Příští víkend zajíždí Houstouň k přípravnému utkání na Moravu, kde se v sobotu podvečer střetne s druholigovým mužstvem SK Líšeň.