A tým | Domácí premiéra zhořkla v závěru zápasu

Dobrý vstup do utkání a brzká branka nakonec body nepřinesly. Motorlet dokázal do poločasu snížit a v samotném závěru utkání rozhodnout o porážce Sokola 1:2.

Úvod utkání patřil aktivně hrajícímu Sokolu. Nápadité akce, převážně přicházející ze stran hřiště, dělali hostům velké problémy. Odměna za aktivitu přišla v 18. minutě, kdy se balon z poloviny hřiště dostal po trase Zahranychnyy, Kabele, Hájek až do velkého vápna k Vlasákovi, který se uvolnil a nechytatelně poslal balón k pravé tyčce brankáře soupeře – 1:0. V dalším průběhu se začali rozkoukávat i hráči Motorletu, ale blízko ke vstřelené brance byli opět Hostouňští. Pavlík však po centru poslal střelu z první vysoko nad. Ve 38. minutě přišel trest za ústup z aktivity z kopačky Rataje – 1:1.

Druhý poločas už tolik fotbalové krásy nepřinesl a čím více čas plynul, vypadalo to, že se oba týmy podělí o bod. V závěru utkání se přeci jen Hostouňští nadechli k náporů. Z něho však nic nevytěžili, naopak pozapomněli na zadní vrátka a v 94. minutě vystřelil Jinonickým vítězství Fotr.

Sokol Hostouň vs. FK Motorlet Praha 1:2 (1:1)

Sestava - Sokol: Tetour - Pavlík, Shkyria (58. Hovorka), Kosík, Charvát, Zahranychnyy (70. Neruda), Hucek, Mentberger (58. Kubáň), Kabele, Hájek (70. Gajdošík), Vlasák (88. Mejdr)

Branky: 18. Vlasák - 38. Rataj, 94. Fotr

Mám v sobě emoce, které samozřejmě můžou pohled na utkání zkreslovat, takže se budu snažit být stručný a výstižný. Prvních třicet minut hry jsem hráli nejlepší utkání letošní sezóny. Byli jsme jasně lepší, měli velké příležitosti ke skórování. I po naší vstřelené brance, kterou dal Vlasy. Ale od 30. minuty jsme se začali bát, hráli ustrašeně a přizpůsobili se soupeři, který hrál jednoduchý, silový a účelný fotbal, kterým nám zatápěl pod kotleml. Poločas skončil tedy 1:1 a my si potřebovali říct, jak některé věci změnit či upravit.

Bohužel se nám nepodařilo tyto věci do hry dostat a stále jsme spíše bojovali, hráli dle not soupeře, a to byla voda na jejich mlýn. Přežili jsme několik slibných příležitostí a sami si vytvořili deset minut před koncem stoprocentní šanci, kdy jsme opět nedokázali ze sólového nájezdu skórovat. To nám vlilo krev do žil, soupeř odpadl fyzicky a my opět začali hrát naši hru. Bohužel z šancí či akcí jsme nedokázali udeřit. A pak přišla pohroma v podobě nastaveného času. Začali jsme na hřiš,ti dělat věci, které nás potrestali. Naše obrovská naivita a nedisciplinovanost nás stála bod, možná další dva navíc. Někteří hráči si budou muset sáhnout do svědomí a začít přemýšlet nad tím, že pokud chceme začít vyhrávat, tak je potřeba hrábnout na dno sil a nechat na hřišti srdce. Plus naši mlaďoši, zda chtějí hrát vyšší soutěž v budoucnu, tak je potřeba si uvědomit, že ČFL je o tom, co ukážete, a ne o čem vyprávíte.

Nakonec bych chtěl říct, že si vážím všech, kteří na zápas přišli, protože věnují svůj volný čas právě nám a my jim dneska neudělali radost výsledkem, ale ani 50 minut výkonem. Budeme se snažit vše odčinit hned další týden a pak za 14 dní doma. Budu doufat, že budou fanoušci trpěliví a přijdou podpořit naše mladé mužstvo znovu. Motorletu blahopřeji a přeji jim hodně zdaru do dalšího průběhu sezóny.

Další kolo nás zavede do nedalekého Králova Dvora, kde se střetneme v sobotu dopoledne (10:30) s Cábelíky.