A tým | Červená karta v úvodu zhatila šance na lepší výsledek proti Spartě

V předposledním utkání před startem jara zajížděla Hostouň na půdu druholigové rezervy Sparty. I přes statečný výkon, kdy hráli Hostouňští prakticky celé utkání v deseti, si nakonec odvezli ze Strahova prohru 0:2. Obě branky Sparty vstřelil talentovaný útočník Matyáš Kozák.

Kdo přišel na utkání se zpožděním přišel o všechno podstatné v utkání. První sedmiminutovka rozhodla o osudu utkání jak po výsledkové, tak i herní stránce Sokola. Dvě nadějné šance v úvodu střetnutí z kopačky Turyny zůstaly ještě nevyužity, ta z páté se již v naší síti zatřepetala. Autorem úvodní branky se stal Kozák. O dvě minuty později přišel ještě zásadnější moment utkání. Za špatně vyhodnocenou situaci, kdy brankář Pančev zahrál mimo pokutové území rukou, viděl červenou kartu. Oslabené mužstvo Sokola v dalším průběhu prvního poločasu statečně druholigovému soupeři vzdorovalo. Vzdor však probíhal pouze na naší polovině a výlety za hranici středové čáry by se daly spočítat na prstech jedné ruky. I proto byla poločasová těsná ztráta úspěchem.

Podobný obraz hry se přenesl i do druhé půle. Hostouňské naděje držel kolektivní výkon na hraně sebeobětování a čarující brankář zelenobílých Tetour, kterého v jednom případě podržela dobře postavená branková konstrukce. Naději na možnost soupeře zaskočit a vyrovnat stav utkání drželi Hostouňští do 77. minuty, kdy se podruhé v utkání prosadil Matyáš Kozák a stanovil tak finální účet zápasu na 2:0.

Všichni jsem se těšili, připravovali na zápas jako na mistrovské utkání a v sedmé minutě jsme mohli všechno zahodit díky chybě Pančiho, který tu samou chybu udělal už s Duklou a neponaučil se. V uvozovkách mi nevadí, že udělal chybu při rozehrávce, ale následná reakce, kdy chytá míč mimo pokutové území. To je prostě naprosto nepřijatelné a prakticky pokazil zápas nám, Spartě a nejvíc ublížil sobě. My víme, že Panči má potenciál, je to skvělý kluk a velmi pracovitý, ale potřebuje se uklidnit, aby mohl na hřišti ukázat to, co nám dokazuje přes týden na tréninku. My mu věříme, ale zda chce chytat na vyšší úrovni, tak tohle musí ze své hry úplně vymazat. Něco jsme si k tomu řekli hned po zápase, udělali jsme tlustou čáru a jedeme dál.

Jelikož jsme hráli 83 minut o jednoho hráče méně, tak jsme samozřejmě hráli spíš na své polovině než na soupeřově. Sparta je stále třetí tým FNL ligy, který má velkou kvalitu a prakticky se v 10 lidech nemáme šanci s takovým soupeřem rovnat. Ale my jsem se drželi, hráli kompaktně a byla tam delší pasáž, kdy jsme hráli velmi dobrý, takticky vyspělý výkon. Ale směrem dopředu jsme nevystřelili na bránu. Zápas tak sám o sobě hodnotit je velmi složitý. Kluci si ale hrábli na dno, makali a to je pro nás trenéry velmi dobrá zpráva směrem k bojům o záchranu.

Spartě, jejím hráčům a trenérům přeji všechno nejlepší do jarních bojů a přeji si, aby tento zápas s nimi nebyl ten poslední, protože bych si to s nimi rád rozdal jako rovný s rovným 90 minut. Hrát na Spartě je vždy radost a čest.

AC Sparta Praha B vs. Sokol Hostouň 2:0 (1:0)

Sestava: Pančev - Novák, Zahranychnyy, Kosík, Januška (55. Miker), Vlasák (8. Tetour), Kubáň, Pantić (70. Neruda), Dočekal (65. Hájek), Kabele (55. Vlasák), Hucek (70. Barbara)

Branky: 5. a 77. Kozák

Červená karta: Pančev /7./

Poslední přípravné utkání před startem jarní části ČFL je na programu příští sobotu na Zličíně, kde se střetneme s rezervou Bohemians Praha 1905 (12:30).